خبر/

ساکنان اردبیل شب را با دمای منفی ۱۸ درجه‌ سپری کردند

1399/09/08 - 10:14 - کد خبر: 32810 نسخه چاپی

نصر: ساکنان اردبیل و ‌تعدادی از شهرستان‌های این استان جمعه‌شب و بامداد شنبه را با دمای منفی ۱۸ درجه سپری کردند.

به گزارش نصر، با توقف بارش برف از ظهر جمعه در اردبیل آسمان منطقه دیشب صاف و مهتابی شد و به خاطر وجود برف سنگین و بازتاب انرژی سطح زمین به جو دما در طول شب تا سحرگاه رو به کاهش گذاشت.
کمینه دمای هوا در سپیده‌دم شنبه در ایستگاه اردبیل منفی ۱۸ ، فرودگاه اردبیل منفی ۱۹ ، نیر منفی ۱۶ و خلخال منفی ۱۴ درجه سانتیگراد ثبت شده است.
یخبندان و برودت شدید درحالی بر اردبیل و پهنه گسترده‌ای از این استان حاکم شده که‌ برونداد تازه‌ترین الگوهای هواشناسی از آغاز دوباره ریزش برف از ظهر فردا یکشنبه در این استان حکایت دارد.
یک چرخند از جانب جنوب‌غرب درحال نفوذ به ایران است که با حرکت سریع در امتداد شمال شرق از امروز تا دوشنبه سبب ریزش سنگین باران در مناطق گرمسیری و برف در بلندی‌ها و ‌نقاط سردسیر استان‌های جنوب‌غربی، غربی ، مرکزی، کرانه خزر، شمال‌غرب و شمال‌شرق کشورمان خواهد شد.
این ناپایداری‌ها در استان اردبیل اغلب به شکل برف تا ظهر دوشنبه ادامه می‌یابد و منطقه خلخال بیشترین بارش را دریافت خواهد کرد.  
مدیریت بحران اردبیل از ساکنان این استان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت زنجیرچرخ و ‌تجهیزات کامل زمستانی همراه داشته باشند.
بارش برف و سرمای شدید انواع حیوانات بویژه پرندگان را در استان اردبیل در یافتن غذا و سرپناه با مشکل ‌مواجه کرده است.
اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد.
انتهای پیام/
ساکنان اردبیل شب را با دمای منفی ۱۸ درجه‌ سپری کردند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار