خبر/

نیروی دریایی ارتش در اوج آمادگی قرار دارد

1399/09/05 - 21:06 - کد خبر: 32676 نسخه چاپی

نصر: سرپرست دفتر نمایندگی نیروی دریایی راهبردی ارتش در شمال غرب کشور با یادآوری رشادت های دلیرمردان نیروی دریایی گفت: این نیرو در اوج آمادگی و اقتدار قرار دارد.

به گزارش نصر، ناخدا دوم فریبرز قادری روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نامگذاری هفتم آذر به نام نیروی دریایی گفت: پس از ۶۷ روز از آغاز جنگ تحمیلی، نیروی دریایی در سه عملیات که منتج به عملیات هفتم آذر یا "عملیات مروارید" شد، توانست با رشادت ناو پیکان و پشتیبانی نیروی هوایی، سکوهای نفتی البکر و الامیه عراق را به طور کامل منهدم و نیروی دریایی عراق را به طور کامل از صحنه نبرد حذف کند.
وی افزود: در سایه این رشادت ها بود که تا پایان جنگ نیروی دریایی رژیم بعثی نتوانست تحرک چندانی داشته باشد.
وی اظهار کرد: اتمام این عملیات به معنی پایان کار نیروی دریایی نبود، بلکه پس از آن نیز وظایف نیروی دریایی در زمینه حراست از خطوط ترانزیت و باز نگه داشتن خطوط مواصلاتی تجاری و اقتصادی کشور مضاعف شد.
ناخدا دوم قلدری ادامه داد: نیروی دریایی در طول ۸ سال دفاع مقدس حدود ۱۲ هزار فروند کشتی تجاری و نفت کش را در بیش از ۱۵۰ عملیات اسکورت کرده است که در نتیجه آن نزدیک به ۳۰۰ میلیون تن کالای مورد نیاز کشور در زمان جنگ از طریق دریا تامین شده است.
سرپرست نمایندگی شمال غرب نیروی دریایی ارتش تاکید کرد : بعد از دفاع مقدس نیز نیروی دریایی علاوه بر وظایف اصلی خویش مبنی بر حفظ و تامین مرزهای آبی، راهبرد حضور در عرصه بین الملل و آب های آزاد دنیا بر طبق رهنمودهای کارگشای فرماندهی معظم کل قوا را در دستور کار خود دارد.
وی گفت: به عنوان نمونه می توان به عبور ناوگروه کشور عزیزمان از کانال سوئز به عنوان پیشانی رژیم صهیونیستی اشاره کرد که به عزت و اقتدار کشورمان اضافه کرد.
وی با اشاره به تجهیزات محور بودن نیروی دریایی افزود: در زمان رژیم طاغوت، ارتش ما و بالاخص نیروی دریایی به شدت به مستشاران نظامی خارجی و غرب وابسته بودند، اما امروزه در تمامی زمینه ها به طور کامل توانسته ایم با پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری،  نوسازی ناوگان نیروی دریایی را در دستور کار خود قرار دهیم.
ناخدا دوم قادری در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر چشم انداز نیروی دریایی و زمینه های ممکن تغییرات و پیشرفت در آن گفت: خوشبختانه امروزه ما در نیرویی دریای از بالاترین تکنولوژی موجود در کشور که هم ردیف با تکنولوژی روز دنیاست، استفاده می کنیم. 
وی توضیح داد: به عنوان مثال در حال برنامه ریزی برای استفاده از موشک های عمودپرواز در نیرو می باشیم که همه این ها لبه های تکنولوژی می باشند و در زمینه علوم و فناوری در پیشرفته ترین سطح ممکن قرار داریم و در حال پیشرفت گام به گام هستیم.
انتهای پیام/
نیروی دریایی ارتش در اوج آمادگی قرار دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار