استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون مطرح کرد:

تقدیر از اقدامات بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی / تحقق 110 درصدی نسبت مصارف به منابع بی نظیر است

1399/09/05 - 17:50 - کد خبر: 32674 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی از اقدامات و تلاش های مدیران و کارکنان بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی تقدیر کرد.

به گزارش نصر به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی؛ محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در دیدار با رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون افزود: تحقق 110 درصدی نسبت منابع به مصارف از سوی بانک توسعه تعاون در استان بی نظیر است چرا که این رقم در سایر بانک های دولتی  زیر 60 درصد و در بانک های خصوصی نیز تک رقمی است.
وی با اشاره به نام بانک توسعه تعاون اظهار داشت: همانطور که از برند این بانک نیز مشخص است؛ بانک توسعه تعاون تامین کننده مالی توسعه است به همین دلیل باید در مسیر توسعه پیشگام باشد.
پورمحمدی محافظه کار شدن بانک ها را یک آسیب جدی در مسیر فعالیت های مالی خواند و افزود: به نظر می رسد برخی برخوردهای قضایی و ورود دستگاه های نظارتی بانک ها را در عمل به تعهدات شان محافظه کارتر کرده است که این امر صدمات فراوانی به حمایت از تولید و کارآفرینی می زند.
وی به فعالیت پنج هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان اشاره کرد و افزود: میزان فعالیت و سرمایه گذاری بانک ها در استان زیبنده جایگاه و نام آذربایجان شرقی نیست چرا که این منطقه نه تنها شامل استان های شمال غرب کشور بلکه دریچه بازار 350 میلیون نفری اوراسیا است.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: 35 درصد قطعات خودروی کشور در این استان تولید می شود؛ آذربایجان شرقی پایتخت تولید شیرینی و شکلات کشور است ؛ وجود شهرک های صنعتی متعدد به ویژه شهرک سرمایه گذاری خارجی با 40 درصد سرمایه گذار خارجی از دیگر ظرفیت های استان است.
پورمحمدی ادامه داد: در کنار حمایت از اشتغال؛ ورود بانک ها در حوزه سرمایه گذاری در زیرساخت ها نیز بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است زیرساخت های محوری از جمله راه ، راه آهن ؛ صنایع پایه از جمله فولاد نیز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی میزان نرخ بیکاری در آذربایجان  شرقی را 9 درصد خواند و اذعان داشت: پایین بودن نرخ بیکاری نه به خاطر اینکه شرایط خوبی در استان از لحاظ اشتغال وجود دارد بلکه بیشتر به خاطر مهاجر فرست بودن و روحیه سختکوشی مردمان این منطقه است.
پورمحمدی همچنین به میزان صادرات غیر نفتی استان اشاره کرد و افزود: امسال میزان صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش نشان می دهد.
وی ادامه داد: امسال با وجود شیوع کرونا میزان تعدیل نیروی کار در استان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است .
انتهای پیام/
تقدیر از اقدامات بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی / تحقق 110 درصدی نسبت مصارف به منابع بی نظیر است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار