مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی؛

مسافران مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی از سفر هوایی منع می‌شوند

1399/09/05 - 13:50 - کد خبر: 32644 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: در راستای اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد عدم جابجایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با هدف تسریع در قطع زنجیره انتقال ویروس، هرگونه جابجایی مسافر مبتلا به ویروس کرونا به صورت هوایی ممنوع است.

به گزارش نصر، محمدعلی نائل قراملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه شرکت‌های هواپیمایی داخلی به سامانه شناسایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ وزارت بهداشت متصل هستند و بر این اساس ابتدا در زمان فروش بلیت، وضعیت مسافر به صورت آنلاین بررسی شده و درصورت ابتلای مسافر به کرونا، بلیت صادر نمی‌شود.
وی ادامه داد: همچنین وضعیت مسافران در زمان حضور در فرودگاه و هنگام دریافت کارت پرواز از طریق همین سامانه آنلاین بررسی می شود و بازهم در صورت ابتلا به کرونا، کارت پرواز در اختیار او قرار نمی گیرد.
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی تاکید کرد: سلامت مسافران اولویت این نهاد است و در کنار اجرای مصوبه منع تردد، مصوبه رعایت  ظرفیت ۶۰ در صدی ظرفیت مسافران در پروازها نیز رعایت می‌شود.
قراملکی  بیان کرد: استقرار ناظران سلامت در هر نوبت پروازی در ترمینال فرودگاه و تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مسافران از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمع در گیت‌های بازرسی و صفوف کانترهای پذیرش پرواز و ممانعت از ورود افراد بدون ماسک به فرودگاه از برنامه‌های در حال اجرا در فرودگاه‌های این استان است.
وی اضافه کرد: تب سنجی مسافران با نصب دوربین‌های حرارتی، ضد عفونی ترمینال و اماکن فرودگاهی به صورت مستمر و روزانه، نصب  استیکر  فاصله گذاری اجتماعی در قسمت‌های پر ازدحام  از دیگر برنامه‌های در حال انجام است.
آذربایجان‌غربی سه فرودگاه در شهرهای ارومیه، خوی و ماکو دارد ولی بخش قابل توجهی از پروازهای این استان از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود؛ تهران، مشهد و استانبول سه مسیر پروازی پرتردد فرودگاه ارومیه به شمار می‌رود.
انتهای پیام/
مسافران مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی از سفر هوایی منع می‌شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار