وزیر راه:

٤٥٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادر موجود است

1399/09/04 - 16:33 - کد خبر: 32575 نسخه چاپی

نصر: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود دارد و مشکلی از نظر تأمین روغن خوراکی مردم نداریم، گفت: اکنون چهار میلیون تن کالای اساسی در بنادر است که بخشی در انبارها و بخشی هم در لنگرگاه در حال تخلیه و بارگیری است.

به گزارش نصر، «محمد اسلامی» امروز (سه شنبه)، پس از پایان مراسم ورود ناوگان حدید ریلی به کشور در جمع خبرنگاران درباره انتقال واگن‌ پارس به شرکت مپنا گفت: حدود ۵ سال از این موضوع می گذرد مسائلی بین سازمان خصوصی‌سازی، ایمیدرو و وزارت دفاع وجود داشت و در شرایط کنونی به نقطه انتهایی رسیده است، کار در فرآیند حقوقی و مالی دنبال شده و تلاش می‌کنم موانع آن را رفع کنم.
وزیر راه و شهرسازی درباره رسوب کالا در گمرکات گفت:‌ امروز بنادر ما ۲۴۰ میلیون تن ظرفیت دارد که این رقم سال گذشته ۱۷۳ میلیون تن بود در واقع ماهانه حدود ۱۵ میلیون تن بار داریم و هفته‌ای ۱۰ میلیون تن بار در جاده‌ها جابه‌جا می‌شود.
اسلامی افزود: ‌امروز ۱۳ میلیون تن بار در بنادر وجود دارد که از ظرفیت یک ماه بنادر هم کمتر است. رسوب کالا ابعاد مختلفی دارد، اما اکنون ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود داشته و مشکلی از نظر تأمین روغن خوراکی مردم نداریم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بخشی از بار هم روی شناور است که به دلیل آماده نبودن اسناد و اعتبارات اسنادی، کشتی پهلوگیری نمی‌کند که  وزارت صمت، وزارت جهاد و دیگر نهادهای متولی در این‌باره پیگیری داشته باشند.
اسلامی اظهار داشت: اکنون چهار میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم که بخشی در انبارها و بخشی هم در لنگرگاه در حال تخلیه و بارگیری است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: آنچه که سازمان بنادر اعلام کرد این بود که برخی انبارهای ما که کالای اساسی در آن است، تکمیل شده است و باید سریع‌تر تخلیه شود که ضرورت دارد وزارت صنعت در این حوزه پیگیری‌های لازم را داشته باشد.
وی تصریح کرد: طبق دستور رئیس‌جمهوری از دو هفته گذشته، تخلیه انبارها سرعت گرفته است.
انتهای پیام/
٤٥٠ هزار تن روغن خوراکی در بنادر موجود است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار