خبر/

برگزاری ششمین جشنواره " جهادگران علم و فناوری " ششم آذر

1399/09/02 - 16:49 - کد خبر: 32432 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته بسیج ششمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان روز پنجشنبه ششم آذرماه در تبریز برگزار می شود.

به گزارش نصر، نادر ارسلانی در گفت وگویی اظهار داشت: اندیشه ورزی و تولید علم یکی از ماموریت های ویژه بسیج است و استفاده از طرح، ایده و راهکارهای نخبگان علمی بسیجی گره گشای بسیاری از چالش ها و مشکلات موجود کشور است.
وی ادامه داد: فراخوان این جشنواره از مدتها پیش در بین نخبگان علمی و دانشگاهی منتشر شده و طی جلسات مختلف چالش های موجود در استان با حضور آنها بررسی شده است، در جشنواره جهادگران علم و فناوری راهکارهای نخبگان علمی بررسی شده و از صاحبان  ایده ها و راهکارهای برتر  تقدیر می شود.
ارسلانی خاطرنشان کرد: تجلیل از نخبگان اقشار بسیجی در جهت معرفی استعدادها و ظرفیت های علمی نخبگان صورت می گیرد و امید است معرفی این استعدادها گام مهمی در جهت حمایت از آنها توسط مسوولان باشد.
رئیس سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به شرایط حاکم بر کشور ناشی از همه گیری ویروس کرونا خاطرنشان کرد: امسال و با توجه به وضع موجود جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور  متخصصین و چهره های علمی و دانشگاهی و اقشار مختلف بسیج به صورت ویدئو کنفرانس در روز پنجشنبه ششم آذرماه برگزار می شود.
ارسلانی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد نقش نخبگان در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب افزود: نخبگان جامعه باعث جریان سازی در جامعه بوده و نمی توان از نقش نخبگان در جهت شایسته سالاری و حاکم شدن ارزش های علمی در جامعه چشم پوشی کرد.
وی  مهم ترین هدف از برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری را  را تبیین نقش نخبگان در شایسته سالاری جامعه ذکر کرد و ادامه داد :نقش آفرینی نخبگان در جامعه نیازمند عزم ملی و مطالبه عمومی برای حضور نخبگان در مدیریت جامعه بر مبنای نظام شایسته سالاری است.
انتهای پیام/
برگزاری ششمین جشنواره خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار