مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

تردد خودرویی در آذربایجان‌شرقی ۱۷ درصد کاهش یافت

1399/09/02 - 10:41 - کد خبر: 32386 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد تردد خودرویی در جاده‌های مختلف استان در ۸ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش نصر، اورجعلی علیزاده، روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: در این مدت بیش از ۱۵۶ میلیون و ۴۳۷ هزار تردد خودرویی در جاده‌های مختلف استان توسط ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین ثبت شده است.
وی با بیان اینکه از کل تردد ثبت شده ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است، اظهار داشت: مسیرهای رفت و برگشت تبریز - ایلخچی با بیش از ۲۵ میلیون و ۸۹۵ هزار تردد خودرویی، پرترددترین جاده استان در این مدت است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: مسیرهای تبریز - صوفیان با بیش از ۱۲ میلیون و ۵۴۰ هزار، ایلخچی- آذرشهر با بیش از ۸ میلیون و ۶۰۳ هزار و بناب – مراغه با بیش از ۳ میلیون و ۵۰۷ هزار تردد در جایگاه های بعدی پرترددترین جاده های استان هستند.
علیزاده، با اشاره به اینکه مسیرهای رفت و برگشت میاندوآب – ملکان و تبریز- اهر از دیگر محورهای پرتردد استان این بازه زمانی بود، ادامه داد: در زمان کنونی مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای استان با ۲۴ دوربین نظارت تصویری، ۵۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور فعال، ۷ دستگاه تابلوی پیام متغیر و ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین در سطح جاده ها، رصد وضعیت تردد استان را انجام می دهد.
وی یادآوری کرد: هم اکنون ۲۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور دیگر نیز در مرحله تست و اضافه شدن بوده و ۲۰ سامانه نیز با پیشرفت بالای ۸۰ درصد در مرحله راه اندازی است.
آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
تردد خودرویی در آذربایجان‌شرقی ۱۷ درصد کاهش یافت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار