مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی تاکید کرد:

ضرورت حمایت خیران و واقفان از حوزه بهداشت و درمان

1399/09/01 - 21:38 - کد خبر: 32362 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی بر ضرورت حمایت خیران و واقفان از حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی در بازدید از بیمارستان امام سجاد(ع) تبریز، با قدردانی از همت کادر درمان و اداری این بیمارستان و همچنین دانشگاه آزاد تبریز، اظهار کرد: خدمت در عرصه درمان و بهداشت جامعه، به ویژه در شرایط فعلی، جهاد بوده و افتخار بزرگی است.
وی با بیان این‌که سازمان اوقاف و امور خیریه در هر کجا که نیاز باشد، به ویژه در حوزه بهداشت و درمان جامعه، آماده همکاری است، گفت: در حوزه سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت خیران نیز اماده همکاری برا رفع نواقصات و تجهیزات بیمارستان هستیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت و امکانات بیمارستان امام سجاد(ع) تبریز، اظهار کرد: این بیمارستان، تنها بیمارستانی است که در ملک خود دانشگاه آزاد احداث شده و توسط دانشگاه مدیریت می‌شود.
عزیز جوانپور با تاکید بر اهمیت مساعدت در تجهیز و رفع نواقص برخی از بخش‌های این بیمارستان، بیان کرد: حقیقتا یک کار جهادی در این بیمارستان انجام شده و اگر کمک و مساعدت شود، فعالیت‌های این مجموعه نیز به طور روزافزون تداوم خواهد داشت، اما اگر مورد حمایت واقع نشود به تدریج با چالش‌هایی مواجه خواهد شد.
وی گفت: در حال حاضر به جز بخش ام‌ارآی این بیمارستان، سایر بخش‌ها ازجمله ICU ،CCU، رادیولوژی، اتاق‌های عمل، اورژانس، درمانگاه‌ها، آزمایشگاه، سونوگرافی، دندانپزشکی، بخش زایمان و... تجهیز و راه‌اندازی شده است.
وی در خاتمه سخنانش، خواستار حمایت از بیمارستان امام سجاد(ع) در راستای تداوم و گسترش فعالیت‌ها و خدمات این مجموعه شد.
رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز نیز در این بازدید با اشاره به ظرفیت و خدمات ارائه شده در این بیمارستان، گفت: تمام امکانات این بیمارستان تاکنون از طرف دانشگاه آزاد تبریز تامین شده است.
فرهاد احمدپور با اشاره به برخی نواقص موجود، افزود: اگر از طرف خیرین و مردم حمایت مالی در این رابطه ایجاد شود، این بیمارستان می‌تواند، خدمات بیشتری را ارائه دهد.
وی با بیان این‌که به علت نیاز جامعه، یکی از بخش‌های بیمارستان هم اکنون برای بیماران کرونایی اختصاص داده شده است، ادامه داد: همچنین هشت تخت آی‌سی‌یو نیز به این بیماران اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به این‌که بیماران اورژانسی و بستری در بخش ویژه این بیمارستان به صورت ۲۴ ساعته پذیرش می‌شوند، اضافه کرد: همچنین دوره‌های آموزشی نیز در این مجموعه ارائه خواهد شد.
احمدپور با اشاره به بخش‌های ویژه این بیمارستان نیز گفت: این بیمارستان ظرفیت راه‌اندازی ۱۲ دستگاه دیالیز راه دارد و چنانچه هزینه آن از سوی خیران و... تامین شود، این اقدام مهم نیز عملیاتی می‌شود.
گفتنی است، در پایان، از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید به عمل آمد.
انتهای پیام/
ضرورت حمایت خیران و واقفان از حوزه بهداشت و درمان خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار