رئیس سازمان صمت استان خبر داد:

استفاده از ظرفیت بسیج برای نظارت بر کالاهای اساسی در آذربایجان‌شرقی

1399/08/29 - 15:00 - کد خبر: 32232 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از استفاده از ظرفیت بسیج برای نظارت بر کالاهای اساسی در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش نصر، حبیب امین زاده در نشست با قرارگاه 17ربیع، با قدردانی از اعلام آمادگی بسیج برای کمک به کنترل قیمت‌ها، اظهار کرد: نظارت بر انبارها و مراکز ذخیره سازی و نگهداری کالا و همچنین مقابله با احتکار و پایش بی وقفه نظام توزیع در اولویت کاری این قرارگاه است.
وی افزود: هم‌اکنون ثبات نسبی اقتصادی در جامعه حاکم است که تثبیت این وضعیت نیاز به همکاری دوچندان همه نهادها دارد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط اقتصادی کشور منجر به افزایش قانونی نرخ برخی خدمات و کالاها شده است، اضافه کرد: این موضوع یک نوع گرانی بوده و متفاوت از مقوله گرانفروشی است.
امین زاده ادامه داد: پایش‌های متعدد در کالاهای مختلف در دستورکار معاونت نظارت و بازرسی سازمان قرار دارد و بر این اساس، 147 قلم کالا علاوه بر محصولات فولادی و پتروشیمی به‌صورت روزانه رصد می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اعلام افزایش 66 درصدی تعداد گشت‌های مشترک در هفت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، خواستار تداوم این گشت‌ها شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا نیز در این جلسه گفت: ظرفیت‌های متنوع سپاه از جمله بسیج در قالب قرارگاه 17 ربیع در اختیار نهادهای اقتصادی استان برای کمک به هر چه بهتر شدن معیشت شهروندان است.

سرهنگ پاسدار الیاس گل محمدزاده افزود: ترخیص به موقع کالا از گمرک و برخورد جدی با محتکران و متصدیان انبارهای غیرقانونی، مورد توجه این قرارگاه قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در برخی موضوعات همچون گرانی و تامین کالاها باید اقدامات در سطح ملی صورت گیرد، اضافه کرد: دسترسی مردم به کالاها با قیمت مناسب و عرضه نامحدود از جمله رویکردهای قرارگاه 17 ربیع در استان است.
وی گفت: با حضور بسیجیان در قالب همیاران بازرسی، قیمت‌ها در بازار به صورت روزانه و دقیق رصد و مشکلات و کمبودها به مسوولان مربوطه اطلاع رسانی می‌شود تا تعادل و آرامش بر بازار حاکم شده و قیمت‌ها متعادل شود.
به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان، نمایندگان هریک از نهادهای نظارتی و اقتصادی استان نیز در این جلسه به بیان گزارشی از اقدامات خود پرداختند و نهایتا پیشنهادات راهبردی برای موفقیت قرارگاه در پیاده سازی منویات مقام معظم رهبری ارائه شد.
به‌دنبال فرمان مقام معظم رهبری درباره کنترل قیمت‌ها و مبارزه با گرانفروشی‌ها و کمک بسیج در این راستا، قرارگاه 17ربیع با مشارکت سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، دادستانی، تعزیرات حکومتی، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور تشدید نظارت‌ها و کنترل قیمت‌ها، در آذربایجان شرقی و به میزبانی سپاه عاشورا تشکیل شد.
انتهای پیام/
استفاده از ظرفیت بسیج برای نظارت بر کالاهای اساسی در آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار