سخنگوی مجلس:

صدور اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها پیگیری می‌شود

1399/08/25 - 20:44 - کد خبر: 31938 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه شهرداری‌ها مبنی بر صدور اوراق مشارکت و همچنین تهاتر دولتی از سوی مجلس با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش نصر، محمدحسین فرهنگی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: قانون اساسی برای شورای ‌عالی استان ها ظرفیتی قوی پیش بینی کرده است که بر اساس آن به طور مستقیم می توانند طرح و لایحه ارائه دهند و ما نیز در مجلس شورای اسلامی هر چیزی منعکس شود، پیگیری می کنیم.
وی اظهار داشت: پیشتر نیز مجلس شورای اسلامی در دوره های مختلف درباره درآمدهای پایدار شهرداری ها و موضوع مالیات بر ارزش افزوده تلاش هایی به انجام رسانده است.
فرهنگی مطالبات شهرداری از نمایندگان مجلس در خصوص اوراق مشارکت و تهاتر دولتی را از جمله موارد قابل پیگیری بیان و اضافه کرد: این موارد چه به صورت فردی و یا جمعی از طرف نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعقیب می شود، اما در کنار آنها یک سری اقداماتی است که باید در قانون گذاری مدنظر قرار بگیرد.
وی تلاش برای دست یابی به درآمدهای پایدار را از ماموریت های ویژه شهرداری ها به ویژه در کلان شهرها دانست و ادامه داد: اقداماتی که شهرداری تبریز در این خصوص انجام داده است در حوزه ساماندهی امور اداری و اجرایی قابل تقدیر می باشد.
فرهنگی گفت: در شرایط فعلی کشور و با وجود محدودیت منابع و اعتباری، شهرداری تبریز در زمینه رفع مشکلات اداری و اجرایی قدم های خیلی خوبی برداشته شده است و به نظر من این اقدامات شهرداری تبریز باید الگویی برای سایر شهرداری ها باشد.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در حیطه وظایف خود کارش را انجام می دهد، اظهار داشت: اگر شورای نگهبان در خصوص برخی طرح ها ایراداتی می گیرد، بحث دیگری است و ما چنین مواردی را اصرار و اصلاح می کنیم. 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد خود در خصوص قرارداد مستقیم شهرداری ها با کارکنان اشاره و اضافه کرد: پیشنهادی در این خصوص به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که در این کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/
صدور اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها پیگیری می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار