خبر/

بیانیه رییس جمهوری در آستانه آغاز اعمال محدودیت های شدید کرونایی

1399/08/25 - 19:38 - کد خبر: 31932 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهوری در آستانه اعمال محدودیت های شدید برای مقابله با موج سوم کرونالا برشمردن نکاتی از آغاز این محدودیت ها از هفته آینده خبر داد .

به گزارش نصر، متن این بیانیه حجت الاسلام والمسلمین روحانی که خطاب به مردم صادر شده، به این شرح است:
ملت بزرگ و سر افراز ایران 
با توجه به جهش ویروس کرونا و اوج گیری مجدد بیماری عالمگیر کوید 19 در کشور، به پیشنهاد وزارت بهداشت و درمان و قرارگاه عملیاتی کرونا، «طرح جامع مقابله با کرونا» در ستاد ملی کرونا به تصویب رسید که به موجب آن، اعمال محدودیت های شدید در شهرهای مختلف کشور ، از هفته آینده الزامی می گردد.
در این شرائط، وظیفه اخلاقی، شرعی و انقلابی همه ما، حفظ حیات جامعه و توجه به مسئولیت عمومی و عمل به اقتضائات این شرائط است. از این رو وظیفه خود می دانم که موارد زیر را به اطلاع ملت شریف ایران برسانم: 
1- بسیج همگانی ملت و دولت را برای مقابله با موج سوم کرونا در کشور اعلام می کنم.
2- از همه دستگاههای دولتی و دیگر قوا و نهادها، می خواهم که با اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا، با همه امکانات به یاری وزارت بهداشت و درمان و کادر درمانی کشور بشتابند.
3- از قرارگاه عملیاتی کرونا می خواهم اجرای همه مصوبات ستاد ملی ، توسط دستگاههای مسئول را پیگیری نماید.
4- از سازمان برنامه و بودجه می خواهم در اجرای این طرح ، اعتبارات مورد نیاز وزارت بهداشت و درمان و دیگر دستگاههای مسئول در امر مقابله با کرونا را به فوریت تأمین کند.
5- از وزارت بهداشت و درمان می خواهم به طور کامل و بدون اغماض، طرح نظارت بر قرنطینه مبتلایان و شناسائی حلقه تماس و هشدار و در صورت لزوم جریمه را اجرا کند.
6- از نیروی انتظامی و بسیج می خواهم اجرای کامل و بدون استثناء ، تصمیمات انضباطی مقررات فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت شدید بهداشتی را اجرا نموده و ضابطین نسبت به جریمه اقلیت بسیار کوچک متخلفین که امنیت بهداشتی جامعه را به خطر می اندازند، اقدام کنند.
7- از رسانه های مسئول و سیاسیون کشور درخواست می کنم که با توجه به اولویت قطعی حراست از جان مردم، وظیفه اطلاع رسانی و اقناع سازی عمومی در رعایت مقررات بهداشتی را در اولویت قرار داده و با سیاسی و جناحی کردن مسأله مقابله با کرونا، مقابله کنند.
8- از مردم فهیم و شریف ایران هم استدعا می کنم در پاسداری از حق الناس و حق حیات مردم، رعایت مقررات مقابله با کرونا را وظیفه شرعی و اجتماعی خود دانسته و همگان را به این وظیفه اجتماعی دعوت کنند و سهل انگاری در این مورد و یا سوء استفاده از این شرائط را برنتابند.
انتهای پیام/
بیانیه رییس جمهوری در آستانه آغاز اعمال محدودیت های شدید کرونایی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 2 نظر

پاسخ   سینا بیژنزاده   3 ماه پیش  

جناب رئيس جمهور عزیز آیا برای اصناف یا معیشت کسانی که باید بیرون از منزل باشند تا شکم کسانی که در خانه هستند را سیر کنند دستوری به بانک مرکزی یا سازمان برنامه و بودجه نیز داده اید یا حداقل میتوانید با زیاد کردن یارانه ها دستگیر مستمندان باشید، چرا تمام مسائل را مردم شریف ایران باید انجام دهد پس دولت شریف ایران کجای این زنجیره قرار دارد، به خدا دستور دادن راحت است

پاسخ   محمد علیزاده   3 ماه پیش  

با سلام بنده هم از ریاست محترم جمهور عاجزانه تقاضا دارم ی فکری هم بحال ما اصناف و کسبه و اجاره هامون و اقساط و چک هامون بکنه که بیش از این متضرر نشویم
پژوهشیار