رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی:

بیش از ۶ هزار دانش آموز فاقد فضای آموزشی مناسب برای تحصیل هستند

1399/08/24 - 11:51 - کد خبر: 31801 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۶ هزار دانش آموز فاقد فضای آموزشی مناسب برای تحصیل هستند.

به گزارش نصر، یوسف داودی در بازدید از روند کلی مدارس درحال بازسازی و اجرای طرح آجر به آجر، در جمع مسئولین اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و خیرین مدرسه ساز سراب، در روستای ابرغان گفت: ساختمان تعدادی از مدارس شهری و روستایی، قدمت بیش از ۵۰ سال داشته و برخی از آنها در اثر زلزله سال گذشته، تخریب شده‌اند و فاقد استانداردهای لازم می‌باشند.
نماینده مردم سراب افزود: بر اساس اعلام مدیریت آموزش و پرورش سراب، تعداد ۳۶ باب مدرسه نیاز جدی به تخریب و بازسازی دارند.
وی، با اشاره به کمبود فضای فیزیکی آموزشی در مدارس گفت: تا شش سال آینده، با افزایش جمعیت دانش اموزی مواجه خواهیم بود.
وی باقدردانی از همت خیرین در مشارکت در اجرای طرح آجر به آجر افزود: در سال جاری ۳۵ باب مدرسه با مشارکت ۹ میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز نوسازی شده‌اند.
داودی، با اشاره به تخریب تعدادی از مدارس، در اثر زلزله ابان ماه سال گذشته، از مسئولین اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خواست نسبت به بازسازی و تأمین تجهیزات مورد نیاز اقدام کنند.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی، از خیرین شهرستان، استان و کشور خواست در بازسازی مدارس تخریبی، نظام اموزشی را یاری دهند.
فرماندار سراب نیز گفت: با پیگیری‌ها و تلاش‌های نماینده مردم سراب، همت خیرین مدرسه ساز و اعتبارات دولتی، ۲۷ باب مدرسه در طی چهار سال گذشته در این شهرستان مقاوم سازی شده‌اند.
حسن یحیوی افزود: در سال جاری نیز ۸ باب مدرسه در مناطق شهری و روستایی در حال نوسازی است که عملیات احداث مدارس ۱۲ کلاسه ابوریحان و ۴ کلاسه روستای ناراب در حال اتمام است.
در این بازدید مقرر شد یک باب سالن ورزشی مدارس، در مساحتی حدود ۱۲۰۰ مترمربع با مشارکت خیرین حاضر و اداره ورزش و جوانان در روستای ابرغان احداث شود.
همچنین خیرین و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان متعهد شدند یک باب مدرسه ۶ کلاسه در این روستا احداث کنند.
گفتنی است پیرو این بازدید برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خبر بازدید نماینده سراب از هنرستان ابرغان و مراحل بازسازی سرویس بهداشتی را به اشتباه خبر افتتاح این سرویس بهداشتی توسط نماینده مجلس منتشر کرده بودند.
انتهای پیام/
 بیش از ۶ هزار دانش آموز فاقد فضای آموزشی مناسب برای تحصیل هستند خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار