خبر/

نتیجه طرح های کرونایی گیاهان دارویی تا فروردین ۱۴۰۰ مشخص می شود

1399/08/24 - 10:40 - کد خبر: 31791 نسخه چاپی

نصر: مدیر کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد موثر آنها بر کرونا گفت: طرحی های انتخاب شده حوزه گیاهای دارویی مرتبط با کرونا در حال اجرا هستند و نتایج آن فروردین ۱۴۰۰ مشخص می شود.

به گزارش نصر، دکتر کمال الدین حق‌بین استاد گروه زیست مواد گیاهی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در گفتگویی اظهار داشت: کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد موثر آنها بر کرونا که متشکل از ۱۳ محقق و صاحب نظر از موسسات مختلف در تهران است طرح‌های تحقیقاتی پیشنهاد شده در حوزه گیاهان دارویی را داوری کرده‌اند.
وی افزود: این طرح‌ها عمدتاً در ۳ حوزه «دارویی»، «بهداشتی و مراقبتی» و «گیاهان داروئی و طب سنتی» هستند که ۳۰ طرح از دانشگاه‌های مختلف به این کارگروه در این حوزه‌ها ارائه شد.
مدیر کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد موثر آنها بر کرونا خاطر نشان کرد: طرح‌ها در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفتند و آن دسته از پیشنهادات که قابل حمایت و اجرا در زمان بازدهی کوتاه‌تر بودند انتخاب شدند.
وی خاطر نشان کرد: اکنون تقریباً یک چهارم این تعداد در حال انجام هستند تا به مرحله اجرایی برسند.
حق بین تاکید کرد: این تعدادی که انتخاب شده‌اند و در پروسه اجرای آنها حمایت شده‌اند نسبتاً هزینه کمتر و مدت زمان رسیدن به نتیجه کوتاه‌تری داشته‌اند که توسط داوران انتخاب شده‌اند.
مدیر کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد موثر آنها بر کرونا با اشاره به مشخص شدن نتایج این طرح‌ها گفت: نتایج نهایی این طرح‌ها که مورد حمایت قرار گرفته‌اند به شکل ملموس تا فرودین ۱۴۰۰ مشخص می‌شود.
انتهای پیام/
نتیجه طرح های کرونایی گیاهان دارویی تا فروردین ۱۴۰۰ مشخص می شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار