معاون وزیر راه و شهرسازی؛

آزادراه تبریز - سهند موجب تعادل بخشی قیمت مسکن در منطقه می‌شود

1399/08/23 - 15:00 - کد خبر: 31770 نسخه چاپی

نصر: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: بهره برداری از آزادراه تبریز - سهند موجب تعادل بخشی بازار مسکن در منطقه به ‌ویژه در کلانشهر تبریز می‌شود.

به گزارش نصر، حبیب اله طاهرخانی، در بازدید از آزاد راه تبریز–سهند، افزود: این آزادراه همچنین موجب توسعه ساخت و ساز در این شهر شده و از توسعه بی رویه حاشیه نشینی در این کلانشهر جلوگیری می کند.
وی با بیان اینکه این آزادراه طبق برنامه ریزی مناسب در حال اجرا و تکمیل است، اظهار داشت: از سیاست‌های شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، تسهیل دسترسی شهرهای جدید به شهر مادر بوده و آزادراه تبریز- سهند نیز در این راستا در دو سال اخیر و در دولت دوازدهم در عملیات اجرایی این طرح تسریع شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: افزایش ظرفیت مسکونی شهر جدید سهند از دیگر مزیت‌های این آزادراه بوده و علاوه بر ایجاد رونق ساخت و ساز در شهرستان اسکو، در حوزه توسعه گردشگری نیز روستای تاریخی کندوان را تحت پوشش قرار می دهد.
طاهرخانی، با اشاره به اینکه آزادراه تبریز - سهند از پروژه‌های مشارکتی راکد بوده و دارای مشکلاتی مانند عدم تامین مالی و تملک مسیر داشت، ادامه داد: با تلاش همکاران در مجموعه شرکت عمران شهر جدید سهند بعد از تملک و آزادسازی ۹ کیلومتر از اراضی در ۲ سال اخیر پروژه با حداکثر ظرفیت کار شده و متوقف نشده است.
وی یادآوری کرد: از مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص این پروژه بعد مسافت آن بوده که زمان جابجایی مسیر ۲۰ کیلومتری از اتوبان شهید کسایی تبریز تا میدان شهید باکری شهر جدید سهند را به ۱۰ دقیقه کاهش می دهد.
طاهرخانی، افزود: آزادراه تبریز-سهند با برخورداری از ۶ خط عبور و مرور و هفت پل بزرگ در کاهش تصادفات و انرژی نقش بسزایی داشته و بار ترافیکی سایر مسیرهای جایگزین را کاهش و در توسعه‌ منطقه موثر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید همچنین از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، مساجد، مدارس، پارک‌ها، کتابخانه مرکزی سردار شهید سلیمانی و آماده سازی محله گلشهر در فاز چهار شهر جدید سهند بازدید کرد.
آزادراه سهند تبریز به طول ۲۲ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال توسط شرکت عمران شهرهای جدید و بخش خصوصی احداث می شود و بهره برداری از آن کاهش مدت زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، ایمنی سفر را درپی خواهد داشت.
بنا به این گزارش،  عملیات اجرایی آزاد راه تبریز- سهند به‌ عنوان یکی از نیازهای اساسی شهر جدید ۲۰۰ هزار نفری سهند در جنوب تبریز در سال ۱۳۸۴ آغاز شد.
انتهای پیام/
آزادراه تبریز - سهند موجب تعادل بخشی قیمت مسکن در منطقه می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار