معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

نظارت بر اجرای محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان شرقی افزایش می‌یابد

1399/08/22 - 21:42 - کد خبر: 31754 نسخه چاپی

نصر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: نظارت بر اجرای محدودیت‌های کرونایی در تبریز و پنج شهرستان دیگر استان، افزایش یافته و با متخلفان، طبق قانون و مقررات برخورد خواهد شد.

به گزارش نصر، علیار راستگو در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، با بیان این‌که بیماری کرونا به هیچ کس رحم نمی‌کند، افزود: با همراهی و مشارکت هرچه بیشتر مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی، امیدوار به کاهش تعداد مبتلایان و جان‌باختگان این بیماری هستیم.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به محدودیت‌های جدید کرونایی در مرکز استان و پنج شهر اهر، سراب، مراغه، میانه و مرند، گفت: علاوه بر محدودیت‌های جدید، محدودیت‌های پیشین ستاد کرونا نیز همچنان پابرجاست.
وی همچنین خواستار تشدید نظارت بر اجرای مصوبات ستاد کرونا در تبریز شد و ادامه داد: انتظار داریم سازمان صمت، اتحادیه‌های مربوطه و سایر دستگاه‌های ذیربط، نظارت‌های خود را افزایش داده و با متخلفانی که به تذکرات ماموران، توجه نمی‌کنند طبق ضوابط و قوانین برخورد کنند.
راستگو اضافه کرد: صدا و سیما و رسانه‌ها نیز نقش موثری در کاهش آمار ابتلا به بیماری کرونا دارند که انتظار داریم فعالیت‌های اقناعی خود را افزایش داده و عملکرد موثر نهادهای مختلف را در کنار بیان نقاط ضعف، بیان کند.
مرتضی محمدزاده، مدیرکل سیاسی استانداری و مسئول کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا نیز در این جلسه خواستار تدوین نظام‌نامه تشویق و تنبیه مدیران استان در زمینه مدیریت و مقابله با بیماری کرونا شد.
درستی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه، کاهش آمار بیماری کرونا در استان را منوط به همکاری بیشتر و هماهنگ‌تر دستگاه‌های اجرایی و مشارکت‌دهی موثر مردم دانست و ادامه داد: متاسفانه روزانه بیش از 500 نفر جدید مبتلا به بیماری کرونا در استان شناسایی می‌شود.
وی اظهار کرد: متوسط فوت روزانه بیماران کرونایی در استان، بیش از 20 نفر در روز است که انتظار داریم با توجه به محدودیت در ظرفیت تخت‌های بیمارستانی و خستگی مدافعان سلامت، شاهد افزایش توجه مردم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه باشیم.
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این جلسه فرماندار تبریز، قائم‌مقام شهردار تبریز، مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز، مدیر منطقه‌ای شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و معاون اداره کل آموزش و پرورش استان به بیان گزارش عملکرد خود در زمینه مدیریت و مقابله با بیماری کرونا پرداختند.
انتهای پیام/
 نظارت بر اجرای محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان شرقی افزایش می‌یابد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار