خبر/

دو هزار و 185 مورد تغییرکاربری اراضی کشاورزی درآذربایجان‌شرقی/ بازگشت 640 هکتار زمین کشاورزی به چرخه تولید

1399/08/20 - 17:33 - کد خبر: 31610 نسخه چاپی

نصر: فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: با حکم قضایی 640 هکتار از اراضی کشاورزی استان که به صورت غیرمجاز تغییر کاربری شده بود در نیمه نخست به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش نصر، شهریار کاظم پور در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در راستای اجرای قوانین و مقررات حفظ کاربری در اراضی کشاورزی و باغ‌های استان آذربایجان شرقی و همچنین مصوبات قرارگاه صیانت و حفظ حقوق عامه دادگستری استان نسبت به شناسایی ساخت و سازهای غیرقانونی در اراضی اقداماتی  مستمر صورت گرفت، اظهار داشت: در نیمه نخست سال‌جاری تعداد 2 هزار و 185 مورد تغییرکاربری اراضی کشاورزی درآذربایجان شرقی شناسایی شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 83 درصدی (تعداد شناسایی در 6 ماهه نخست سال 98 تعداد یک هزار و 200 مورد بوده است) داشته است.
وی از اجرای حکم 319 مورد قلع و قمع بنا و دیوارکشی مستحدثات غیرمجاز در اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی در 6 ماهه نخست سال‌جاری در قالب اجرای احکام قطعی قضایی و تبصره 2 ماده 10خبر داد و افزود: عملکرد یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی استان و مدیریت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در این خصوص رشد 172 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
کاظم پور با بیان اینکه در این مدت از بابت اجرای قطعی احکام قضایی، 67 مورد قلع و قمع در استان صورت پذیرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل (33 مورد) افزایش 103 درصدی داشته است  ادامه داد: همچنین به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها،  احکام قلع و قمع تعداد 252 پرونده تغییر غیرمجاز کاربری اراضی در استان اجرا شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل (84 مورد) رشد 200 درصدی داشته است.
فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی استان با بیان اینکه با حمایت دستگاه قضایی و حضور دستگاه های متولی و خدمات رسان در نیمه نخست سال 99 تعداد 319 بنا و ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان قلع و قمع شد افزود: 640 هکتار از اراضی کشاورزی استان آزادسازی شد.
وی از توجه و حمایت مجموعه دستگاه قضایی استان به ویژه رئیس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب تبریز و همچنین پشتیبانی نیروهای انتظامی به ویژه حمایت های سردار فرمانده نیروی انتظامی استان  و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی قدردانی کرد و تذکر داد: اجرای طرح‌های نظارت و کنترل بر پیشگیری از تخریب و تغییر ‌ کاربری در اراضی با قوت ادامه دارد از این رو چنانچه افرادی به اخطاریه‌های ماموران یگان حفاظت توجه نداشته باشند با هماهنگی‌های قضایی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.
کاظم‌پور با بیان اینکه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی جرم تلقی می‌شود  تأکید کرد: با افراد سودجو که نسبت به خرید و فروش اراضی کشاورزی و تفکیک اراضی کشاورزی و ساخت و ساز‌های غیرمجاز در این اراضی اقدام کنند با قاطعیت برخورد خواهد شد.
انتهای پیام/
دو هزار و 185 مورد تغییرکاربری اراضی کشاورزی درآذربایجان‌شرقی/ بازگشت 640 هکتار زمین کشاورزی به چرخه تولید خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار