مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛

دوهزارو 875 هنرجوی صنایع دستی در آذربایجان‌ شرقی مهارت دیدند

1398/07/04 - 15:54 - کد خبر: 3147 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آموزش و کسب مهارت دوهزارو 875 هنرجو در ۲۴ رشته صنایع دستی استان در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، مرتضی آبدار روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت آموزش در توسعه و ترویج صنایع دستی، افزود: یکی از اجزای مهم صنایع دستی و سنتی، نیروی انسانی است که برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی برای منابع انسانی در این حوزه می‌تواند نقش مؤثری در شناخت و درک بهتر آن و ارتقای سطح ارائه و صادرات صنایع دستی را به‌دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری۲۴ عنوان دوره آموزشی طی یک سال گذشته توسط معاونت صنایع دستی استان در شهرها و روستاها، اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره‌ها ارائه راهکارهای عملی برای افزایش کیفیت تولیدات، آشنایی با اصول مهارت‌های فردی، احیای صنایع دستی و سنتی مناطق عشایری استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه طی دوره های آموزشی در ۱۴۴ روستای استان، هزارو 586 نفر تحت آموزش قرار گرفته اند، ادامه داد: براساس برنامه های آموزشی این اداره کل، در ۲۱ شهرستان نیز هزارو 289 نفر در دوره های آموزشی شرکت کرده اند که در مجموع شاهد شرکت دوهزارو 875 نفر در دوره های آموزشی استان بوده ایم.

آبدار اظهار امیدواری کرد: با برگزاری طرح های آموزشی آتی، منابع انسانی شاغل در حوزه صنایع دستی هرچه بیشتر با مفاهیم و مبانی صنایع دستی، روش های ارتقای کیفیت تولیدات، نحوه صادرات محصولات آشنا کرده و از این طریق بتوانیم گام مؤثری در رونق و توسعه صنایع دستی استان برداریم.

انتهای پیام/

دوهزارو 875 هنرجوی صنایع دستی در آذربایجان‌ شرقی مهارت دیدند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار