سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

کرونا همچنان رو به صعود / سه استان رکورددار مرگ و میر در هفته گذشته

1399/08/17 - 15:16 - کد خبر: 31353 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه روند بیماری هچمنان در کشور در حال صعود است، گفت: استان‌های یزد، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی بیشترین میزان بروز مرگ و میر کرونا طی هفته گذشته را داشتند.

به گزارش نصر، دکتر سیما سادات لاری، گفت: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در کشور متاسفانه همچنان در حال صعود است و در حال حاضر به بالاترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسیده است. میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته گذشته حدود ۲۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است و متاسفانه شاهد افزایش نسبی این شاخص نسبت به هفته‌ ماقبل آن هستیم.
وی افزود: بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان‌های یزد، سمنان، خراسان جنوبی و ایلام گزارش شده است که میانگین بروز در استان‌های یاد شده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.
لاری ادامه داد: میانگین هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته گذشته حدود ۳۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مربوط به استان‌های یزد، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی است.
وی در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه هفته گذشته با افزایش تست‌های تشخیصی شاهد بالاترین میزان شناسایی موارد سرپایی مثبت در کشور بودیم که این امر نیازمند تداوم و تقویت بیشتر است. امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایستادگی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از رفتار اجتماعی خطرآفرین هستیم.
سخنگوی وزارت بهداشت در خاتمه اظهار کرد: امیدواریم با نهادینه شدن حس مسئولیت پذیری اجتماعی در مردم کشورمان و همچنین تقویت و تداوم همکاری بین دستگاهی ایجاد شده در اعمال محدودیت‌ها و حسن نظارت بر اجرای صحیح آن توسط نهادهای متولی، شاهد توقف روند روبه رشد بیماری در کشور باشیم.
انتهای پیام/
کرونا همچنان رو به صعود / سه استان رکورددار مرگ و میر در هفته گذشته خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار