رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو؛

تاثیر ریزش ارز بر بازار خودرو بزودی آشکار می‌شود

1399/08/17 - 13:11 - کد خبر: 31332 نسخه چاپی

نصر: رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار کرد: امروز همه در شوک هستند، پنجشنبه‌ها بازار نیمه تعطیل و جمعه‌ها تعطیل است تا چند ساعت آینده مشخص می‌شود تاثیر نرخ ارز بر خودرو چه بوده است.

به گزارش نصر، سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: اگر به شهریورماه برگردیم که قیمت ارز حدود 25500 تومان بود، پراید در بازار حدود 97 میلیون تومان و پژو 206 حدود 190 میلیون تومان بود. قیمت ارز تاثیر خود را می‌گذارد و تاثیر آن را تا چند ساعت آینده در بازار در خواهیم دید.
وی افزود: در یکی دو ماه اخیر که قیمت دلار از 25 هزار تومان به 30 هزار تومان رسید معامله انجام نمی‌شد و قیمت‌ها روی کاغذ تغییر می‌کرد. اما امروز اگر قیمت ارز به زیر 25 هزار تومان برسد در بازار خودرو اتفاقاتی خواهد افتاد.
موتمنی در پایان خاطرنشان کرد: امروز همه در شوک هستند، پنجشنبه‌ها بازار نیمه تعطیل و جمعه‌ها تعطیل است تا چند ساعت آینده مشخص می‌شود تاثیر این موضوع چه بوده است.
نعمت الله کاشانی نسب نیز در مورد تاثیر کاهش قیمت ارز و طلا روی قیمت خودرو اظهار داشت: کاهش قیمت ارز و طلا قطعا روی بازار خودرو تاثیر می‌گذارد اما الان معاملات به طور کلی قطع است. یعنی هیچکس خودرو نمی‌خرد، دلال‌ها هم به قیمت قبل خریده‌اند و باید ارزان‌تر بفروشند، به همین دلیل مقاومت می‌کنند و بازار قفل است.
وی افزود: دلال‌ها می‌خواهند به همان قیمت که خریده‌اند بفروشند، کسی هم به آن قیمت نمی‌خرد وقتی دلار ریزشی است و کسی جرات خرید ندارد چون فکر می‌کند ممکن است روز بعد ارزان‌تر بخرد و همینطور هم است.
کاشانی نسب تصریح کرد: قیمت‌های اعلامی شاید مثل قبل باشد که برای آن هم خریداری وجود ندارد‌.
انتهای پیام/
تاثیر ریزش ارز بر بازار خودرو بزودی آشکار می‌شود ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار