مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی؛

همکاری ادارات کل استان‌های شمال‌غرب در عملیات راهداری زمستانی ضروری است

1399/08/15 - 10:13 - کد خبر: 30213 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به وجود مرزهای مشترک بین چهار استان شمال‌غرب، همکاری و همپوشانی ادارات کل راهداری در انجام عملیات راهداری زمستانی ضروری است.

به گزارش نصر، اورجعلی علیزاده، روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های کوهستانی و سردسیر آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان با حضور در جلسه ای که به صورت مجازی به میزبانی این اداره کل برگزار شد برای همکاری در انجام عملیات راهداری زمستانی اعلام آمادگی کردند.
وی اظهار داشت: همکاری و همپوشانی این استان ها در انجام اقدامات پیشرو از جمله بستن مسیرهای ارتباطی در مواقع بروز حادثه و خطر و بازگشایی آنها پس از رفع خطر و اطلاع رسانی به هنگام از اقدامات انجام شده موجب تسهیل تردد جاده ای در شمال غرب کشور و ارایه خدمات بهتر به مسافران می شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هماهنگی لازم ادارات کل این استان ها در صدور صورت وضعیت ها و بارنامه ها با توجه به وضعیت راهها و رسیدگی شرکت های حمل و نقل به وضعیت ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی در طول برگزاری عملیات راهداری زمستانی باید مدنظر قرار گیرد.
علیزاده، ادامه داد: مقرر شد نیازهای راهداری زمستانی احصا و فهرست آنها به سازمان مرکزی ارسال شود و مصوبه وزارت راه و شهرسازی در خصوص اعمال تخفیف عوارض آزادراهی برای ناوگان عمومی به خصوص اتوبوس ها رعایت شود.
وی یادآوری کرد: در این جلسه مدیران کل این استان ها نکته نظرات خود را در خصوص نگهداری جاده سرچم ارایه کردند.
آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
این استان از طریق آزادراه تبریز - زنجان، جاده قدیم زنجان - میانه، ارومیه - تبریز، تبریز - بازرگان، تبریز - سراب - اردبیل با استان های شمال غرب ارتباط دارد.
انتهای پیام/
همکاری ادارات کل استان‌های شمال‌غرب در عملیات راهداری زمستانی ضروری است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار