خبر/

هنرمندان تبریزی پاسخ اهانت کنندگان به پیامبر اکرم را در قالب هنر دادند

1399/08/12 - 22:31 - کد خبر: 30083 نسخه چاپی

نصر: جمعی از هنرمندان جوان و انقلابی شهر تبریز در قالب آثار گرافیکی ضمن تبیین پیام رهبری به جوانان فرانسه، پاسخ اهانت کنندگان به پیامبر اکرم (ص) را دادند.

به گزارش نصر، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی روز دوشنبه در جریان رونمایی از این آثار که با عنوان «رحمه للعالمین» خلق شده است، گفت: گاهی اوقات زبان هنر پاسخی را به دشمنان دین می دهد که هیچ زبان دیگری نمی تواند آن اثرگذاری را داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم اظهار داشت: اینکه در اقدامی مردمی جمعی از هنرمندان جوان و انقلابی شهر تبریز توانستند این آثار هنری را در خصوص پیامبرگرامی اسلام ثبت کرده و همچنین پیام رهبری به جوانان فرانسه را در قالب طرح و پوستر مطرح کنند امری پسندیده و قابل تقدیر است.
وی اظهار کرد: در چارچوب و رویکرد کلی رهبر انقلاب اعتماد به جوانان همیشه راه گشا بوده و ایشان این امر را در وقایع مختلف به اثبات رسانده و همیشه به مسئولین در خصوص حمایت از جوانان و اعتماد به آنان توصیه هایی را فرموده اند.
وی افزود: حتی اگر دقت کنیم در نامه اخیرشان که در خصوص توهین ها به پیامبر گرامی اسلام نوشته بودند باز هم نه دولت و مقام های فرانسه، بلکه جوانان این کشور را مخاطب خود قرار دادند و یک سوال شفاف و صریح را از جوانان فرانسوی پرسیدند تا آنان را به فکر فرو ببرند.
نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: جوانان خلاق و انقلابی همیشه پیشتاز عرصه های مختلف بوده اند و در این خصوص نیز با خلق آثاری ماندگار به زبان هنر این امر را بازهم به اثبات رساندند.
 این آثار به مناسبت فرا رسیدن ولادت پیامبر اکرم (ص) در بیلبوردهای شهری اکران شده است.
انتهای پیام/
هنرمندان تبریزی پاسخ اهانت کنندگان به پیامبر اکرم را در قالب هنر دادند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار