با صدور بیانیه ای؛

کمیسیون حقوق‌بشر کانون وکلای دادگستری آذربایجان‌شرقی سیاست‌های اسلام ستیزانه کشور فرانسه را محکوم کردند

1399/08/12 - 16:07 - کد خبر: 30065 نسخه چاپی

نصر: کمیسیون حقوق‌بشر کانون وکلای دادگستری آذربایجان‌شرقی با صدور بیانیه ای سیاست اسلام‌ستیزانه و اسلام هراسی فرانسه را محکوم کردند.

به گزارش نصر، در این بیانیه آمده است:
«به کسانی که غیر خدا را می‌خوانند دشنام ندهید، مبادا آنها از روی [ظلم و] جهل، خدا را دشنام دهند.» ﴿سوره انعام،آیه۱۰۸﴾
توهین به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی و حمایت رئیس جمهور کشور فرانسه از کاریکاتور موهن مجله شارلی ابدو یک بار دیگر ثابت کرد که سیاست اسلام‌ستیزانه و اسلام هراسی کشور‌های غربی تمامی نداشته و اینبار لباس آزادی بیان به تن نموده و در قالب آزادی بیان توجیه می‌گردد.
باید گفت، استانداردهای دوگانه و آزادی بیانِ گزینشی به معنای دموکراسی نیست و حقی به عنوان «حق توهین» در حقوق بشر وجود ندارد. توهین در تمامی کشورها عملی مجرمانه قلمداد گردیده و توهین به مقدسات و عقاید مسلماً نمی‌تواند در قالب آزادی بیان توجیه گردد و از مصادیق بارز نقض حقوق بشر بوده و در تضاد با مواد ۱۸، ۱۹ و ۲۰ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی می‌باشد.
کشورهایی که تشکیک و انکار هلوکاست را جرم تلقی می‌کنند ولی توهین به پیامبر رحمت و مهربانی را به عنوان آزادی بیان قلمداد می‌نمایند، بصورت هدفمند سیاست‌های اسلام ستیزی و اسلام هراسی را تقویت نموده و هدفی به غیر از مقابله با دین مبین اسلام از این سیاست‌ها ندارند.
تجویز توهین به مقدسات در قالب آزادی بیان خود آغازی بر استبداد و افراط‌گرایی بوده و موجبات تولید خشونت می‌گردد. لذا کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری آذربایجان‌شرقی بر خود وظیفه می‌داند ضمن محکومیت اقدامات و سیاست‌های اسلام ستیزانه ریاست جمهوری فرانسه و توهین نشریات این کشور به پیامبر رحمت و مهربانی، هر گونه اقدام خشونت‌بار و افراط‌گرایانه از جمله اقدام اخیر در کلیسای نوتردام در نیس فرانسه را محکوم نماید.
انتهای پیام/
کمیسیون حقوق‌بشر کانون وکلای دادگستری آذربایجان‌شرقی سیاست‌های اسلام ستیزانه کشور فرانسه را محکوم کردند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار