خبر/

پیکر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در سلماس به خاک سپرده می‌شود

1399/08/10 - 19:39 - کد خبر: 29934 نسخه چاپی

نصر: پیکر مرحوم محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در سلماس به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش نصر، پیکر محمدپور جهت غسل به وادی رحمت تبریز منتقل شده و برای برگزاری مراسم تشییع و تدفین به سلماس منتقل خواهد شد.
ظهر امروز نیز از ساعت ۱۳:۳۰ اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در مجتمع ۲۹ بهمن تبریز گردهم آمده و با پیکر مدیرکل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وداع کردند.
بنا به این گزارش، محمد محمدپور متولد 1347 سلماس و کارمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. وی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته و در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود. محمدپور دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته روانشناسی عمومی از دانشگاه تبریز بوده و دانشجوی دکترای تخصصی روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روان شناسی کشور بود.


 
ریاست هیئت مدیره و مدیریت عامل موسسه علمی، فرهنگی و هنری هجرت سلماس، مدیریت مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ریاست کتابخانه مرکزی و عضویت در هیئت امنای کتابخانه ملی تبریز، معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیریت اجرایی چهارمین و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران اداره کل، مدیریت روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مدیریت موزه مقبره الشعرا و تدریس در مراکز آموزشی از جمله در دانشگاه شهید مدنی، مدیریت اجرایی جشنواره فیلم رحمت و جشنواره سفرنامه نویسی رضوی از دیگر سوابق وی است.
وی همچنین مولف دو کتاب «سیری در مفاهیم وکلید واژه های فرهنگ و هنر» و «کنکاشی پیرامون عزت نفس» بوده و فعالیت‌های فرهنگی، مطبوعاتی، پژوهشی و ترجمه فراوانی را در کارنامه ی خود داشت. محمد محمدپور از سال ۱۳۹۵ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بود. او بامداد امروز(شنبه ۱۰ آبان) بر اثر ابتلا به کرونا، دار فانی را وداع گفت.
انتهای پیام/
پیکر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در سلماس به خاک سپرده می‌شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   رضا   3 ماه پیش  

سلام و خسته نباشید روح اش شاد و یادش گرامی
پژوهشیار