خبر/

باکو در مناطق آزاد شده قره باغ فرمانداری نظامی بنا می کند

1399/08/09 - 19:17 - کد خبر: 29855 نسخه چاپی

نصر: " الهام علی اف " رییس جمهوری آذربایجان به تازگی فرمان سازماندهی و تاسیس فرمانداری های نظامی موقت در مناطق آزاد شده این کشور در قره باغ صادر کرد .

به گزارش نصر، بر اساس فرمان علی اف  در سرزمین های آزاد شده قره باغ  مطابق با تقسیمات اداری و ارضی جمهوری آذربایجان فرمانداری های نظامی موقت تاسیس می شود که امور اداری هر شهرستان  را برعهده خواهند داشت.
طبق این فرمان ، وزارت کشور جمهوری آذربایجان  موظف است فرمانداران نظامی موقت هر شهرستان ازاد شده را منصوب و  شرایط لازم برای فعالیت فرمانداری های نظامی موقت در این سرزمین ها را فراهم کند .
همچنین فرمانداری های نظامی موقت موظف هستند فعالیت خود را با وزارت دفاع و نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان هماهنگ کنند.
در فرمانداری های نظامی موقت ستادهای عملیاتی متشکل از نمایندگان سرویس امنیت دولتی ، وزارت حوادث غیرمترقبه ، وزارتخانه های اقتصاد ، کشاورزی ، دارایی ، راه ، فرهنگ و دیگر نمهادهای دولتی فعال خواهد بود.
فرمانداری های  نظامی موقت حفاظت واحد های دولتی و اقتصادی دارای اهمیت خاص ، زیرساخت های حمل و نقل و مخابرات، شبکه  های انرژی ، سد ها و دیگر واحد  های اقتصادی استراتژِیک و نیز بر قراری نظم و امنیت عمومی در شهرستان های آزاد  شده را برعهده خواهند داشت .
یکی از وظایف عمده فرمانداری های نظامی موقت در همکاری با سرویس امنیت  دولتی ، اجرای اقدامات لازم برای جلوگیری از ترور ، فعالیت های جاسوسی ، خرابکاری و دیگر اقدامات  غیر قانونی که  علیه  دولت جمهوری اذربایجان  می باشد ، خواهد بود .
بنا به فرمان رییس جمهوری آذربایجان وزارتخانه های کشور و دفاع این کشور موظف به اعمال مقررات ویژه ورود و خروج از مناطق آزاد شده قره باغ شدند .
درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان ششم مهر ماه گذشته آغاز شده و با وجود اعلام سه بار آتش بس با مساعدت میانجیگران بین المللی ، درگیری های شدید میان طرفین  همچنان ادامه دارد .
جمهوری آذربایجان اعلام  کرد تا کنون چند شهرستان  از جمله  فضولی ، جبراییل ، زنگیلان ،  قبادلی و هادروت را از اشغال نیروهای ارمنی در قره باغ آزاد کرده است .
انتهای پیام/
باکو در مناطق آزاد شده قره باغ فرمانداری نظامی بنا می کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار