نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

تولیدکنندگان مجاهدان واقعی هستند/ لزوم تولید کالای داخلی باکیفیت

1399/08/09 - 12:35 - کد خبر: 29835 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در شرایط کنونی، تولیدکنندگان مجاهدان واقعی کشور هستند که باید حمایت لازم از آنان صورت گیرد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم صبح جمعه در دیدار با فعالان بخش خصوصی و آئین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان گفت: صادرات تجلی قدرت و توانمندی سخت افزاری و نرم افزاری اقتصاد یک کشور بوده و ریشه در تولید و بهبود فضای کسب و کار دارد.
وی، صادرات را موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها دانسته و گفت: تقویت سیاست‌های صادراتی، بنگاه‌های تولیدی را قادر می‌سازد که از محدودیت‌های بازار داخلی رها و با توسعه صادرات، بازارهای جهانی را هدف قرار داده و از صرفه اقتصادی حاصل از تولید، بهره برداری بیشتری کنند.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: بدون افزایش واقعی صادرات غیرنفتی و بها دادن به صادرکنندگان، توسعه مدنظر اقتصاد مقاومتی به وقوع نمی‌پیوندد که البته باید در این راستا توجه ویژه ای به تولید رقابتی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه پایدار در بخش صادرات غیرنفتی هستیم باید به فکر اصلاح زیر ساخت‌ها باشیم، گفت: باید با تدوین سیاست‌های زیربنایی و اصولی، پایه‌های صادرات را قوی‌تر سازیم.
واحدهای تولیدی به فکر تولید کالای باکیفیت باشند
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: بنگاه‌های تولیدی صادراتی باید اهمیت ویژه ای برای تولید کالای باکیفیت قائل شوند. از سوی دیگر ارائه محصول با قیمت مناسب، پایبندی به تعهدات، بسته بندی مناسب کالا و شناسایی بازارهای هدف از ضروریات است.
آل هاشم افزود: بانک‌ها نیز باید در موضوع کمک به صادرکنندگان با ارائه تسهیلات لازم با سود و کارمزد کم ورود کنند. دولت نیز باید به دنبال ارائه مشوق‌های صادراتی به این افراد باشد.
وی، تولیدکنندگان را مجاهدان در راه کشور دانسته و گفت: از سوی دیگر دولت وظیفه ایجاد تنوع در بازارهای صادراتی را بر عهده دارد که قطعاً کشورهای همسایه، اولویت بیشتری برای تجارت دارند.
در این آئین اعضای هیأت رئیسه اتاق بازرگانی و جمعی از فعالان بخش خصوصی با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار کرده و سپس از صادرکنندگان نمونه استانی تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/
 تولیدکنندگان مجاهدان واقعی هستند/ لزوم تولید کالای داخلی باکیفیت خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار