پیگیری ویژه برای تعیین حریم «نارین قلعه» سردرود

1399/08/08 - 22:51 - کد خبر: 29828 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از پیگیری ویژه تعیین حریم "نارین قلعه" سردرود توسط این اداره کل خبر داد.

به گزارش نصر، احمد حمزه زاده در بازدید از محل تاریخی "نارین قلعه" سردرود، با بیان این‌که پرونده ثبتی "نارین قلعه" توسط گروه فنی اداره کل میراث فرهنگی استان در حال بررسی است، ادامه داد: در راستای اهداف صیانتی از مواریث تاریخی، طرح حفاظتی، تعیین حریم و مالکیت نارین قلعه به صورت مشارکتی ما بین میراث فرهنگی استان و شهرداری سردرود در حال بررسی است.
وی با تاکید به‌ضرورت معرفی هنرصنعت تابلوفرش سردرود، گفت: تاکنون اقدامات مؤثری در راستای معرفی این هنر بی‌بدیل همچون ثبت ملی تابلوفرش دستباف سردرود در فهرست آثار معنوی کشور، برپایی نمایشگاه‌های متعدد و شرکت در نمایشگاه‌های بزرگ بین‌المللی توسط هنرمندان این حوزه انجام شده است.
وی افزود: همچنین در راستای ثبت سردرود به‌عنوان شهر ملی صنایع‌دستی که یکی از مهم‌ترین اهداف این اداره کل در راستای حفظ هویت و اصالت این هنر بوده، مطالعات پژوهشی این هدف با مشارکت اتحادیه تابلو فرش سردرود در حال تکمیل است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با تاکید به لزوم بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری غذا شهر سردرود، گفت: با توجه به این‌که سردرود به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری غذا استان شناخته شده، لذا تقویت ظرفیت‌های موجود و فراهم‌سازی بستر مناسب فعالیت فعالان این حوزه در دستور کار قرار گرفته است.
به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، وی با اشاره به ظرفیت صنایع‌دستی و توانمندی بانوان شهر سردرود در این حوزه، گفت: با توجه به برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی در این شهر طی سال‌های گذشته و اعلام آمادگی و علاقه‌مندی بانوان هنرمند برای تداوم برگزاری دوره‌های آموزشی، ادامه این دوره‌ها با توجه به شرایط ویژه کنونی به دنبال شیوع کرونا، به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/
پیگیری ویژه برای تعیین حریم «نارین قلعه» سردرود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار