وزارت دفاع آذربایجان:

دو جنگنده ارمنستان در قره باغ سرنگون شد

1399/08/08 - 16:32 - کد خبر: 29814 نسخه چاپی

نصر: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه طی گزارشی از سرنگون شدن دو فروند جنگنده سوخو-۲۵ ارمنستان توسط پدافند هوایی این کشور در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد.

به گزارش نصر، جنگنده های سوخو-2۵ ارمنستان ساعت ۱۳ و ۱۸ دقیقه و ساعت  ۱۳ و ۲۰ دقیقه به وقت محلی در محور شهرستان " قبادلی " هنگام تلاش برای حمله هوایی به مواضع ارتش جمهوری آذربایجان سرنگون شدند.
در این حال، "حکمت حاجی اف " دستیار رییس جمهوری آذربایجان گفت که این کشور  امروز (پنجشنبه) جسد ۳۰ نظامی ارمنی کشته شده در قره‌باغ را با مساعدت روسیه به ارمنستان تحویل داد.
وی افزود: همچنین دو  ارمنی ۸۵ ساله که نتوانستند  شهر "هادروت " آزاد شده از سوی نیروهای جمهوری آذربایجان را ترک کنند، به ارمنستان تحویل می‌دهند. این دو فرد سالخورده از "هادروت" به باکو منتقل شده و تحت نظارت پزشکان قرار گرفته بودند. 
درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان ۶ مهر ماه گذشته آغاز شده است و به رغم این که با دخالت میانجیگران بین المللی سه بار توافق آتش بس میان طرفین حاصل شده، این درگیری ها بیش از یک ماه است همچنان با شدت ادامه دارد.
این در حالی است که دیدار وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان که قرار بود امروز (پنجشنبه) در حضور روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ در ژنو برگزار شود، بنا به خواست باکو به یک روز دیگر موکول شد.
انتهای پیام/
دو جنگنده ارمنستان در قره باغ سرنگون شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار