با افزایش شمار مبتلایان به کووید -۱۹؛

ماکرون: فرانسه برای دومین بار قرنطینه می شود

1399/08/08 - 11:48 - کد خبر: 29779 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهور فرانسه در یک سخنرانی تلویزیونی خبر برقراری مجدد قرنطینه سراسری در این کشور را اعلام کرد.

به گزارش نصر، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم این کشور گفت که برای دومین بار قرنطینه سراسری در فرانسه از نیمه شب جمعه آغاز می‌شود و دست کم تا یکم دسامبر به قوت خود باقی خواهد ماند.
برقراری مجدد قرنطینه در فرانسه در شرایطی اعلام می‌شود که این کشور روز چهارشنبه ۳۶،۴۳۷ مورد ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ را تأیید کرد که بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به این بیماری ویروسی را در فرانسه به بیش از ۱.۲۳ میلیون تن می‌رساند (۱،۲۳۵،۱۳۲ نفر).
افزون بر رشد نرخ مبتلایان، میزان مرگ و میر ناشی از ابتلاء به این بیماری با افزایشی ۲۴۴ موردی به ۳۵،۷۸۵ تن رسید و شمار بیماران بستری شده در بیمارستانها رقم ۱۵،۱۷۷ تن اعلام شد که ۲،۱۴۵ تن از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
ماکرون در این سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای خود، چارچوب کلی محدودیت‌های وضع شده بر صنایع و بخش‌های مختلف را اعلام کرد. طبق اعلان ماکرون، مؤسسات علمی و آموزشگاهی، از مهدکودک‌ها گرفته تا دانشگاه‌ها همچنان باز خواهند ماند؛ هرچند که در این مکان‌ها پروتکل‌های بهداشتی بطور سختگیرانه ای اعمال خواهد شد. سایر کسب و کارهای غیرضروری از جمله کافه و رستوران‌ها نیز در سراسر فرانسه تعطیل خواهند بود.
بنا به گفته رئیس جمهور فرانسه، بازدید از پرورشگاه‌ها و خانه‌های سالمندان ممنوع نخواهد شد. مقررات این قرنطینه تنها در سرزمین اصلی فرانسه برقرار می‌شود و شامل قلمروهای ماورا بحار فرانسه نخواهد شد.
لازم به ذکر است که قوانین جدید قرنطینه همچنان نیازمند تصویب از سوی قانونگذاران فرانسه است.
گفتنی است که هدف دولت فرانسه از اتخاذ این گونه تدابیر سختگیرانه جلوگیری از افزایش شمار بیماران کرونایی- نیازمند به بستری- به رقمی بالاتر از ظرفیت بیمارستانهاست. طبق داده‌های رسمی دولت فرانسه، در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از تخت‌های بیمارستانی در بخش مراقبت‌های ویژه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.
انتهای پیام/
ماکرون: فرانسه برای دومین بار قرنطینه می شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار