دادستان مرکز آذربایجان شرقی خبر داد:

جزئیات دستگیری عوامل انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران کرونایی

1399/08/06 - 15:13 - کد خبر: 29668 نسخه چاپی

نصر: دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی گفت: به دنبال انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز، افرادی که اقدام به انتشار و ترویج چنین شایعه ای کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش نصر، بابک محبوب علیلو در خصوص عوامل انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز اظهار داشت: افرادی که آگاهانه یا ناآگاهانه اقدام به انتشار مطالب کذب و متضمن توهین، افترا یا برخلاف مصالح و منافع اجتماعی و نظم عمومی کرده باشند بر اساس قانون مجرم محسوب شده و رفتارهای ارتکابی قابل تعقیب کیفری است.
وی افزود: به دنبال انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز با صدور دستور قضایی این موضوع از طریق پلیس فتای استان رصد و کسانی که اقدام به انتشار و ترویج چنین شایعه ای کرده بودند در کوتاه ترین زمان پس از انتشار شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: در خصوص این موضوع 4 نفر از عوامل اصلی انتشار شایعه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند و این پرونده در حال حاضر در شعبه 27 دادیاری در حال رسیدگی است.
دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: شهروندان برای اطلاع از صحت و سقم اخبار، به رسانه ها و خبرگزاری های معتبر مراجعه و از بازنشر شایعات منتشر شده در فضای مجازی جدا خودداری کرده و تا وقتی که از صحت مطلبی که در فضای مجازی منتشر می شود مطمئن نشدند آن را باور نکنند.
انتهای پیام/
جزئیات دستگیری عوامل انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران کرونایی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار