استاندار آذربایجان‌غربی؛

کرونا با وجود تعطیلی صنوف، بدون رعایت مردم کنترل نمی‌شود

1399/08/06 - 11:20 - کد خبر: 29640 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ارائه پیشنهاد تعطیلی اصناف گروه دو در استان به ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تعطیلی صنوف و کسب و کار بدون رعایت مردم موجب کنترل کرونا نمی‌شود و همه باید برای مدیریت این وضعیت، اهتمام داشته باشند.

به گزارش نصر، محمدمهدی شهریاری دوشنبه‌شب در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا، افزایش تعداد نمونه گیری ها در استان است، افزود: برای اثربخش بودن این اقدام ارزنده که نقش موثری در بیمار یابی دارد، نتایج باید به سرعت به اطلاع مراجعان برسد.
وی ادامه داد: افرادی که برای نمونه گیری به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می کنند تا اعلام نتیجه باید تحت نظر باشند تا باعث شیوع بیماری در سطح جامعه نشوند.
استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از افرادی که با وجود مثبت بودن نمونه کرونا در سطح جامعه تردد دارند، بیان کرد: این افراد طبق قانون مجرم هستند و باید با آنان برخورد شود.
شهریاری گفت: نحوه نظارت بر اجرای محدودیت های ۳ و ۴ مورد انتقاد مردم و فعالان اجتماعی است و فرمانداران و نیروی انتظامی باید بیش از اینها بر اجرای محدودیت ها نظارت داشته باشند.
وی ادامه داد: هدف از اجرای دورکاری در ادارات کاهش تردد و تجمعات است اما متاسفانه شاهد هستیم که برخی کارمندان فرصت را مناسب دیده و به مسافرت رفته و یا در سطح شهر تردد دارند، با ادامه این روند دورکاری را محدود خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آذربایجان غربی به ویژه در حمل و نقل و صنایع و صنوف کمتر از میانگین کشوری است.
استاندار آذربایجان غربی همچنین بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بانک ها تاکید کرد.
تسریع در افتتاح بیمارستان های تکاب و جامع زنان ارومیه و لزوم افزایش مراکز ۱۶ ساعته از دیگر موضوعاتی بود که شهریاری به آنها اشاره و تاکید کرد.
تاکنون بیش از ۴۳ هزار نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر نیز جان خود را با ابتلا به این بیماری از دست داده اند.
همه شهرستان های آذربایجان غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و سه شهرستان پیرانشهر، ماکو و مهاباد با وضعیت فوق قرمز، مشمول محدودیت های شدیدتر شده اند.
انتهای پیام/
کرونا با وجود تعطیلی صنوف، بدون رعایت مردم کنترل نمی‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار