رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی:

ظرفیت‌های داخل کشور به ما اجازه می‌دهد که مقابل تحریم‌ها بایستیم

1399/08/02 - 20:34 - کد خبر: 29447 نسخه چاپی

نصر: رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های داخل کشور به ما اجازه می‌دهد که بتوانیم مقابل تحریم ها بایستیم و این تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم. ایران یکی از سه کشور دنیا است که بیشترین تعداد کشور های همسایه را با ظرفیت بازار ۶۰۰میلیون نفری در اختیار دارد.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام محمد رضا میرتاج‌الدینی با حضور در جمع دهیاران و شورای روستاهای بخش جزیره اسلامی، اظهار کرد: در این شرایط سخت و پیچیده که فروش نفت ما نیز تقریبا متوقف شده است، باید دولت و مجلس به دنبال راه حل‌هایی جهت رفع مشکلات مردم باشند و قطعا این دوران سخت گذرا بوده و به اتمام خواهد رسید و هرگونه حاشیه سازی، بازی در پازل دشمنان خواهد بود.
وی افزود: راهکار اصلی این دوران این است که روی پای خودمان بایستیم و با استفاده از ظرفیت داخلی اقتصاد بتوانیم با تحریم‌ها نیز مقابله کنیم.
به گزارش ایسنا، نائب رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دانش تخصص و تکنولوژی در دانشگاه‌ها و جوانان این کشور آنقدر زیاد است که موردی سراغ نداریم که اراده کرده و نتوانیم انجام دهیم.
وی همچنین حضور مسئولین در شرایط سخت را در کنار مردم ضروری دانست.
میرتاج الدینی ادامه داد: در مجلس چندین مورد را در ماه‌های نخست در اولویت قرار داده‌ایم یکی از این‌ها تامین قیر رایگان برای راه‌های روستایی است، یک میلیون تن قیر رایگان را به تصویب رساندیم که برخی بندها توسط شورای نگهبان رد شده بود که با حل مشکلات موجود، در جلسه روز چهارشنبه مجلس نهایی شد و این امر می‌تواند برای روستاییان عزیز خبر خوبی باشد.
وی اظهار کرد: در حوزه اقتصادی نیز در مجلس یارانه کالایی را به تصویب رساندیم، ۶۰ میلیون نفر جامعه هدف ما هستند که ماهانه حساب خانوار شارژ شده و صرف خرید کالا می‌شود و قرار است در شش ماهه اجرایی شود. 
وی ادامه داد: همچنین ۲۰ هزار میلیارد تومان هم برای به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه تمام مصوب کردیم که می‌تواند کمک شایانی به اتمام رساندن پروژه‌ها باشد.
بر اساس این گزارش، در ابتدای مراسم نیز دهیاران و شوراهای جزیره اسلامی به بیان نکات خود و مشکلات موجود پرداختند. لازم توضیح است در این دیدار برخی مسئولین استانی از جمله مدیر کل آب و فاضلاب استان، مدیرکل راهداری، مدیرکل منابع طبیعی، مدیرکل کار و رفاه اجتماعی و معاونین بانک کشاورزی نیز جهت رفع مشکلات اهالی حضور داشتند.
انتهای پیام/
 ظرفیت‌های داخل کشور به ما اجازه می‌دهد که مقابل تحریم‌ها بایستیم خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار