محمدباقر هنربر:

آغاز ساخت واحدهای مسکونی برای اهالی روستای کرکسر شهرستان هوراند

1399/07/30 - 10:46 - کد خبر: 29297 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از آغاز ساخت واحدهای مسکونی برای اهالی روستای کرکسر شهرستان هوراند، خبر داد.

به گزارش نصر، محمد باقر هنربر در گفت‌وگویی با بیان این مطلب اظهار کرد: تسهیلات لازم برای اسکان دائمی اهالی این روستا از محل اعتبارات مدیریت بحران و اداره کل بنیاد مسکن، در قالب تسهیلات و وام بلاعوض 80 میلیون تومانی به اهالی تعلق گرفته است.
وی در خصوص روند بازسازی اماکن دامی خانوارهای روستای کرکسر هوراند، گفت: پیگیر تخصیص تسهیلاتی در این خصوص هستیم تا اهالی بتوانند واحدهای دامیشان را هم احداث کنند.
وی خاطرنشان کرد: ضرورت جابجایی ساکنان روستای کرکسر واقع در شهرستان هوراند بر اثر رانش زمین، هشت سال قبل مصوب شده است و این روستا در لیست جابجایی قرار داشت، اما به دلیل برخی مشکلات این جابجایی تا هفته‎های گذشته، اتفاق نیفتاده بود.
هنربر، عدم رغبت روستاییان برای جابجایی را از علل تخلیه‌ نشدن روستای کرکسر عنوان کرد و گفت: برخی مسایل فرهنگی باعث شده بود تا روستاییان رغبتی برای رفتن به محلی دیگر را نداشته باشند.
وی اضافه کرد: عدم تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه از دیگر مشکلاتی بوده که باعث شده بود جابجایی در این روستا تابحال اتفاق نیفتد، سال گذشته جلسه‌ای در این خصوص با فرماندار شهرستان و اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار کردیم که مقرر شد 20 فقره وام بهسازی برای ساخت واحدهای مسکونی در مکانی امن‌تر به اهالی روستا اعطا شود.
وی خاطرنشان کرد: محل در نظر گرفته شده برای احداث خانه‌های جدید، حدود 500 متر بعد از محل فعلی روستا بوده و پی کنی برخی از واحدها انجام شده، اما نوسان قیمت و گرانی مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد سبب نیمه‌کاره ماندن این پروسه شده بود و اهالی روستا امکان خرید مصالح را نداشتند، که برای حل این مشکل نیز حدود 80 میلیون تومان تسهیلات و وام بلاعوض، به خانوارها تعلق گرفته است.
بر اساس این گزارش، روستای کوهستانی کرکسر با حدود ۲۰ خانوار و ۶۰ نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شهرستان هوراند واقع است؛ شهرستان هوراند با حدود ۲۲ هزار نفر جمعیت  در فاصله  ۱۷۰ کیلومتری منتهی علیه شمال شرقی مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
انتهای پیام/
آغاز ساخت واحدهای مسکونی برای اهالی روستای کرکسر شهرستان هوراند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار