نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی؛

وقف، ابزاری مناسب برای تحقق عدالت اجتماعی است

1399/07/29 - 22:12 - کد خبر: 29274 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که وقف یک ابزار مناسب برای تحقق عدالت اجتماعی بوده و بر این اساس مسئله بسیار مهمی است، گفت: تحقق عدالت اجتماعی یکی از برکات عظیم سنت و فرهنگ متعالی وقف است.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با وی به مناسبت هفته وقف، اظهار کرد: رفع فقر، از بین بردن فاصله طبقاتی و همچنین جلوگیری از تمرکز ثروت و قدرت بین یک سری افراد از دیگر برکات وقف است.

وی تاکید کرد: واقف صرفا اهل مواسات، ایثار و بخشش نیست، بلکه کسی است که مسئولیت فرهنگ‌سازی در جامعه را برعهده داشته و به دیگران هم یاد می‌دهد که باید به مسائل اجتماعی ورود کرد.

وی با بیان این‌که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از موقوفات مورد تعرض واقع شده و نابود شد، افزود: احیای موقوفات یکی از برکات انقلاب است و جا دارد از مسئولان وقت در دوران انقلاب هم قدردانی کنیم که بعد از پیروزی انقلاب، در این رابطه زحمات بسیاری کشیدند.

بنا به این گزارش، نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر این‌که وقف هویت اجتماعی داشته و یک نهاد کلان اجتماعی است، گفت: وقف در تمام شئون جامعه از فرهنگ گرفته تا سیاست و اقتصاد، اثرگذار است.

وی با اشاره به وقف‌های ثبت شده در حوزه فناوری نانو، تاکید کرد: امروز لازم است که واقفان و خیراندیشان در رابطه با دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، رفع معضل بیکاری، راه‌اندازی کارگاه و... نیز پیشقدم شوند.
انتهای پیام/
وقف، ابزاری مناسب برای تحقق عدالت اجتماعی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار