خبر/

فایل صوتی منظومه «حیدربابایه سلام» تولید شد

1399/07/29 - 12:03 - کد خبر: 29230 نسخه چاپی

نصر: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت: فایل صوتی منظومه «حیدر بابایه سلام» به منظور به کارگیری این اثر استاد شهریار در تولید آثار هنری از سوی کودکان و نوجوانان تولید شد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام احمد حمیدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به برگزاری جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با الهام از منظومه درخشان حیدربابایه سلام که از برنامه های جنبی همایش ملی بزرگداشت ادبی استاد شهریار است، افزود: آشنایی کودکان و نوجوانان با آثار شاخص فرهنگی،  فرهنگ غنی بومی و  معرفی و بسط فرهنگ فولکلور آذربایجان از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره و مسابقه نقاشی است.
وی با اشاره به اینکه این مسابقه در سه رده سنی پنج تا هفت، هشت تا ۱۰ و ۱۱ تا ۱۴ سال برگزار می شود،  اظهار داشت: به نفرات اول تا سوم هر گروه سنی جوایز ارزنده و به نفرات چهارم تا دهم نیز هدایایی از سوی دبیرخانه جشنواره اهدا می شود.
معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز گفت: علاقه مندان استاد شهریار و فرهنگ فولکلور آذربایجان برای انتقال مفاهیم و مضامین و تصویرهای ناب این منظومه ادبی به کودکان و نوجوانان در این جشنواره شرکت کنند.
حمیدی ادامه داد: مهلت ارسال آثار تا ۳۰ آذر امسال بوده و هر شرکت کننده فقط یک اثر می تواند به دبیرخانه جشنواره ارسال یا به صورت ایمن از طریق پست به آدرس شهرک باغمیشه کوی فرشته جنوبی، فرهنگسرای فرشته – دبیرخانه جشنواره نقاشی ارسال کند.
انتهای پیام/
فایل صوتی منظومه «حیدربابایه سلام» تولید شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار