دادستان مرکز استان آذربابجان شرقی؛

با برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه با جدیت برخورد می شود/شناسایی و دستگیری 185 نفر از اراذل و اوباش استان طی پنج ماهه نخست سال جاری

1399/07/28 - 14:16 - کد خبر: 29180 نسخه چاپی

نصر: دادستان مرکز آذربابجان شرقی گفت: با کسانی که نظم و امنیت آحاد جامعه را خدشه دار کرده و موجب سلب آسایش مردم می شوند با جدیت و بر اساس قانون برخورد می شود.

به گزارش نصر، محبوب علیلو با بیان اینکه صیانت از نظم و امنیت عمومی به عنوان یکی از رسالت های قوه قضاییه همواره به عنوان یکی از مهم ترین اهداف این دادستانی است، اظهار داشت: با توجه به این مساله با برهم زنندگان آسایش مردم و اراذل و اوباش که نظم و امنیت آحاد جامعه را خدشه دار می کند با جدیت و بر اساس قانون برخورد می شود.
وی افزود: در این راستای شعب ویژه رسیدگی به جرایم خشن به منظور تسریع و دقت در رسیدگی تعیین شده است.
دادستان مرکز استان آذربابجان شرقی با اشاره به فعالیت برخی از اراذل و اوباش حتی در فضای مجازی و سلب آسایش و امنیت عمومی، ادامه داد: در خصوص رصد و پایش اطلاعاتی اراذل و اوباش و مرتکبین جرایم خشن در فضای مجازی و حقیقی دستورات مقتضی به پلیس های تخصصی فتا و اطلاعات و امنیت عمومی در راستای کنترل تحرکات آنان و پیشگیری از بروز ارتکاب جرایم احتمالی صادر شده است.
وی بیان کرد: همچنین به منظور برخورد و شناسایی اخلال گران آسایش و امنیت عمومی قرارگاه تاکتیکی مقابله با اراذل و اوباش از تاریخ 24 مرداد سال جاری در فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی با هماهنگی و حمایت قضایی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است.
علیلو خاطرنشان کرد: بر این اساس در راستای دستگیری اراذل و اوباش شناسنامه دار و همچنین اراذل و اوباش نوظهور طی 5 ماهه نخست سال جاری مجموعا 185 نفر از اراذل و اوباش در آذربایجان شرقی شناسایی و دستگیر شده اند.
وی با اشاره به فعالیت اراذل و اوباش در فضای مجازی و سلب آسایش و امنیت عمومی جامعه، ادامه داد: در این خصوص دستورات قضایی لازم به منظور پایش و رصد تحرکات اراذل و اوباش در فضای مجازی به صورت مستمر خطاب به دستگاه های ذیربط صادر شده و طی 5 ماهه نخست سال 1399 مجموعا 57 مورد از صفحات مربوط به اراذل و اوباش مسدود و محتوای آنها حذف شده است.
انتهای پیام/
با برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه با جدیت برخورد می شود/شناسایی و دستگیری 185 نفر از اراذل و اوباش استان طی پنج ماهه نخست سال جاری نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار