خبر/

اولین کنفرانس بین‌المللی زبان‌ها با حضور ایران در مسکو برگزار شد

1399/07/24 - 14:51 - کد خبر: 29008 نسخه چاپی

نصر: اولین کنفرانس بین المللی علمی و کاربردی زبان‌ها و فرهنگ های شرق و آفریقا توسط دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو از امروز (پنجشنبه) با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه بصورت آنلاین آغاز بکار کرد.

به گزارش  نصر، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران به همراه برخی سفرای کشورهای آسیایی و آفریقایی و نیز برخی مقامات روسی به صورت مجازی در مراسم افتتاح این کنفرانس دو روزه سخنرانی کردند.
جلالی در این مراسم با بیان اینکه زیان عامل پیوند کشورها و فرهنگ ها به همدیگر است، تصریح کرد: زبان های فارسی و روسی برای پیوندن دادن دو کشور همسایه ایران و روسیه نقش بسزایی دارد.
وی گفت: از آنجایی که دو ملت همسایه هستند، پیوند خوردن دو ملت ضرورت دارد و آموزش زبان روسی توسط ایرانیان و زبان فارسی توسط روسها می تواند ما را به همدیگر نزدیکتر کند و پل ارتباطی برای نزدیک شدن فرهنگ های دو کشور باشد.
سفیر ایران با بیان اینکه دانشگاه دولتی زبانشناسی  مسکو ۲۰ سال است که به کانون مهم تدریس زبان فارسی و محلی برای مطالعات ایرانشناسی تبدیل شده است، اظهار داشت: همچنین در این سال ها گام های بلندی در تبادل دانشجو و ارتباطات بین دانشگاههای دو کشور تشکیل شده و دو طرف شورای عالی دانشگاههای برتر نیز ایجاد کرده اند.  
 انتهای پیام/
اولین کنفرانس بین‌المللی زبان‌ها با حضور ایران در مسکو برگزار شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار