فرماندار شهرستان خبر داد:

ثبت 54 ازدواج زیر 15 سال در شهرستان خداآفرین طی سال گذشته

1399/07/23 - 12:31 - کد خبر: 28919 نسخه چاپی

نصر: فرماندار شهرستان خداآفرین با بیان اینکه سال گذشته از ۲۸۴ مورد ازدواج ثبت شده در این شهرستان ۵۴ مورد زیر ۱۵ سال بود، گفت: گسترش کودک همسری در این شهرستان به یک معضل تبدیل شده است.

به گزارش نصر، علی امیری راد در جلسه‌ی ثبت وقایع حیاتی شهرستان با اعلام این خبر، اظهار کرد: باید مطالعات و تحقیق میدانی در خصوص دلایل کودک همسری از سوی دستگاه‌های بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان، آموزش وپرورش با همکاری ثبت احوال انجام شود.
فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به وضعیت خداآفرین در مقایسه آماری در وقایع چهارگانهی ولادت، فوت، ازدواج و طلاق در این شهرستان نسبت به استان مطلوب است، افزود : میانگین طلاق در استان ۳۳درصد و در شهرستان خداآفرین ۱۶ درصد است.
به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان خداآفرین، وی، میانگین سن ازدواج در این شهرستان را ۲۳سال و طلاق را ۲۷ سال عنوان کرد و گفت: با تولد ۱۳۳ نوزاد پسر و 100 نوزاد دختر در شش ماهه نخست سال جاری، میانگین آماری تولد نوزاد پسر دراین شهرستان بیشتر است.
وی در خاتمه از صدور تعداد ۵۵۳ عدد کارت ملی هوشمند در شش ماهه نخست امسال خبر داد و خواستار همکاری شبکه بهداشت و درمان با ثبت احوال در شناسایی آمار فوتی‌های شهرستان شد.
انتهای پیام/
 ثبت 54 ازدواج زیر 15 سال در شهرستان خداآفرین طی سال گذشته خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار