استاندار اردبیل؛

احداث سازه‌های گلخانه‌ای در استان اردبیل پنج برابر افزایش یافت

1399/07/22 - 13:10 - کد خبر: 28853 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل از افزایش پنج برابری احداث سازه‌های گلخانه‌ای در این استان خبر داد و گفت: پارسال احداث این سازه‌ها ۵۰ هکتار بود که این میزان برای سال جاری به ۲۵۰ هکتار افزایش و هدف‌گذاری شده است.

به گزارش نصر،  اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در جریان بازدید از محل گلخانه تولید تانتاوو در شهرستان نمین افزود: در همه شهرستان های استان ساخت سازه‌های گلخانه‌ای با جهش مطلوب در حال انجام است و بزرگترین گلخانه کشور نیز  هم‌اکنون در پاارس آباد مغان در حال اجراست.
وی احداث گلخانه در شهرستان نمین را یکی از فنی‌ترین و تخصصی ترین گلخانه ها بر شمرد و افزود: سرمایه گذار ابن مجموعه در طول چهار ماه سازه‌ها را نصب و دستگاه‌های مورد نیاز خود را خریداری کرده و در دهه فجر این پروژه  افتتاح می‌شود.
بهنامجو  بیان کرد: این واحد اقدام به تولید سالانه ۷۰۰۰شاخه گل از نوع تانتاوو آلمانی می‌کند که این نوع تولید برای نخستین بار در منطقه صورت مکی گیرد.
به گفته وی،  مشکل تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت به میزان ۶میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان این سرمایه گذار  از محل بند الف تبصره۱۸ با پیگیری های انجام شده از بانک کشاورزی حل شد و در هفته آتی اولین قسط آن واریز می‌شود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه اکثر تولیدات گلخانه‌ها صادرات محور هستند، گفت: این گلخانه حداقل سالانه ۳۰۰هزار یورو صادرات برای کشور دارد که این واحد و واحدهای دیگر مشابه می‌توانند در ارز آوری کمک حال اقتصاد و بهداشت کشور شوند.
بهنام جو افزود: با توجه به اقلیم منطقه و موقعیت جغرافیایی آن کشورهای همسایه و آسیای میانه و روسیه نیازمند محصولات گلخانه‌ای هستند و بهترین بازار هدف برای کشاورزان محسوب می‌شوند.
انتهای پیام/
احداث سازه‌های گلخانه‌ای در استان اردبیل پنج برابر افزایش یافت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار