معاون وزیر راه و شهرسازی کشور؛

٢۶ پروژه بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود

1399/07/22 - 11:00 - کد خبر: 28831 نسخه چاپی

نصر: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ٢۶ پروژه بازآفرینی شهری با اعتبار ٢٠٠ میلیارد ریال جهت احیای بافت‌های فرسوده، ناکارآمد شهری و سکونتگاه‌های غیر رسمی در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

به گزارش نصر، مهدی عبوری شامگاه دوشنبه در جلسه مشترک ستاد بازآفرینی شهری پایدار آذربایجان‌غربی و کمیسیون ماده ۵ از اجرای طرح پیاده‌روسازی در بخشی از اراضی پادگان لشکر ۶۴ به مساحت یک‌هزار و ٢٠٠ مترمربع به شکل سنگفرشی از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی شهری ایران خبر داد و اظهار داشت: هم‌چنین ۶ هزار تن قیر رایگان برای بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف این استان تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه ١٠ شهر استان دارای طرح مصوب بافت فرسوده و هفت شهر دارای طرح مصوب برای سکونتگاه‌های غیررسمی است، افزود: ارتقای کیفیت محیط زندگی در محلات هدف بازآفرینی با مشارکت مدیریت شهری و مردم محقق می‌شود و لازم است برنامه‌های عملیاتی بازآفرینی شهری را محله به محله پیش ببریم.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به تسهیلات بانکی ویژه نوسازی در بافت‌های هدف اشاره کرد و ادامه داد: ٢ نوع تسهیلات در این خصوص وجود دارد که شامل یک میلیارد ریال برای وام خودمالکی در راستای نوسازی منزل خود و وام سه میلیارد و ٢٠٠ میلیون ریالی برای هر واحد به انبوه‌سازان حرفه‌ای است.
به گزارش ایرنا، اجرای طرح بازآفرینی شهری امید از ۱۹ بهمن سال گذشته در سی و نهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد؛ در این طرح برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی با تسهیل گری دولت اجرا می شود.
برای بازآفرینی شهری در آذربایجان غربی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تامین می شود.
انتهای پیام/
٢۶ پروژه بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار