رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن استان؛

۱۳۹ واحد صنعتی آذربایجان‌شرقی برای نوسازی به بانک‌ها معرفی شدند

1399/07/20 - 13:00 - کد خبر: 28718 نسخه چاپی

نصر: رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان‌شرقی گفت: در سال جاری ۱۳۹ پرونده واحدهای صنعتی و معدنی استان برای دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی به بانک‌های استان معرفی شدند.

به گزارش نصر، محمدحسین باقری، روز یکشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه تسهیلات بانکی نوسازی و بازسازی برای ۴۳ پرونده پرداخت شده است، افزود: در بخش تسهیلات تبصره ۱۸ (تسهیلات یارانه‌ای با سود ۱۴ درصد) نیز ۱۹۶ پرونده به ۷ بانک عامل طرف قرارداد با صندوق توسعه ملی شامل ملی، صنعت و معدن، سپه، تجارت، پست بانک، توسعه تعاون و آینده معرفی شدند که برای ۵۷ پرونده تسهیلات پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد منابع ابلاغی توسط بانک های استان جذب شده است، اظهار داشت: با توجه به روند پرونده های معرفی شده به بانک ها، پیش‌بینی می‌شود کل اعتبار ابلاغی جذب شود و به محض ابلاغ دستورالعمل جدید جهت تسهیلات یارانه دار، اطلاع رسانی به واحدها و تشکیل پرونده متقاضیان در دستور کار خانه صنعت و معدن قرار می گیرد.
رییس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری، ۱۸ جلسه کارشناسی و ۱۳ جلسه استانی ستاد تسهیل توسط خانه صنعت و معدن و تجارت استان تشکیل شده که در بخش رونق تولید (سرمایه در گردش و سرمایه ثابت) ۲۸۱ پرونده، کارشناسی، تصویب و به بانک‌های عامل معرفی شده و ۱۰۸ پرونده در بانک تصویب شده و تسهیلات ۹۱ پرونده پرداخت شده است.
باقری، تامین مواد اولیه و مشکلات بانکی را از دغدغه های جدی واحدهای صنعتی و معدنی اعلام کرد و ادامه داد: هم اکنون خانه صنعت و معدن از ۱۳ انجمن تشکیل شده و از تمام راهکارها برای حل مشکلات آن ها استفاده می شود.
وی یادآوری کرد: برنامه ریزی های لازم برای حضور اعضای هیات رییسه خانه صنعت و معدن در شهرک های صنعتی استان انجام شده تا مشکلات واحدهای مختلف هر شهرک در همان مکان طرح شده و راهکاری برای حل آن ها ارایه شود.
باقری، با اشاره به تلاش خانه صنعت و معدن استان برای حل مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی به خصوص پس از شیوع بیماری کرونا افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی با مشکل توقف مواد اولیه در گمرک ها مواجه شده بودند که خانه صنعت و معدن وارد عمل شده و با هماهنگی مسئولان استانی، مشکل آن ها حل شده و واحدها توانستند مواد اولیه خود را از گمرک ها تحویل بگیرند.
آذربایجان شرقی به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور حدود چهار هزار واحد تولیدی - صنعتی دارد که بخش عمده آنها از تبعات بحران کرونا متاثر شده اند.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان‌ شرقی نیز چندی قبل از از پرداخت یک هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنایع و خدمات برای بهبود فضای کسب و کار خبر داد و گفت: این تسهیلات در قالب بند الف تبصره ۱۸ پرداخت شده است.
صمد ابراهیم پور در گفت و گویی با بیان این‌که در بخش پرداخت تسهیلات به صنایع رتبه چهارم کشور را داریم، اظهار کرد: در کارگروه رفع موانع آذربایجان شرقی هفت بانک عامل برای ۱۷۰ واحد تعیین شده است که نتیجه این کارگروه تا کنون تصویب یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش صنایع بوده و از این میزان تاکنون ۳۸۳ میلیارد تومان برای ۵۶ طرح پرداخت شده است.
انتهای پیام/
۱۳۹ واحد صنعتی آذربایجان‌شرقی برای نوسازی به بانک‌ها معرفی شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار