مدیرکل پست استان خبر داد:

جابجایی بیش از پنج میلیون مرسوله توسط پست آذربایجان‌شرقی

1399/07/16 - 16:48 - کد خبر: 28545 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی با اشاره به کسب رتبه اول کشوری در توزیع موفق، گفت: در ۶ ماهه امسال پنج میلیون و ۲۰۰ هزار مرسوله توسط پست استان جابجا شده است.

به گزارش نصر، محمد پوربزرگ روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی پست در گفت و گو با ایرنا مرکز تبریز با اشاره به کسب رتبه برتر در شاخص کیفیت از جمله توزیع به موقع، اظهار کرد: سال گذشته در بین هشت استان بزرگ، رتبه اول شاخص درآمد را کسب کردیم.
وی رسالت اصلی پست را توزیع به موقع و باکیفیت مروسوله ها عنوان کرد و گفت: به منظور توزیع به موقع و حداکثری، با تشکیل تیم های نظارتی و آموزش افراد، می خواهیم انتظار به حق مردم را برآورده کنیم.
مدیرکل پست آذربایجان شرقی همچنین از کسب رتبه اول توزیع موفق با ۹۶.۵ درصد در ۶ ماهه امسال خبر داد و افزود: با استفاده از فناوری روز، نامه رسان ها مجهز به سیستم رهیاب شده اند و مرسوله ها از زمان توزیع نامه تا تحویل در درب منازل قابل رهگیری است.
پوربزرگ با اشاره به شیوع کرونا و تاثیر آن بر کسادی کسب و کارها، گفت: با توجه به شیوع کرونا و افزایش خریدهای اینترنتی، حتی یک روز هم تعطیلی نداشتیم، بلکه در ایام تعطیل هم تمام مرسولات توزیع شده است.
وی با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش از سنتی به نوین و گسترش تجارت الکترونیک خاطرنشان کرد: مردم از خدمات درگاه «ای بازار» ( فروشگاه اینترنتی ) به صورت رایگان استفاده کنند.
مدیرکل پست آذربایجان شرقی توسعه الکترونیک را جزو اهداف پست عنوان کرد و گفت: به همین منظور طرح ستاپ (سکوی تجارت الکترونیک پست) ایجاد شده است که استارتاپ ها می توانند با استفاده از این طرح گستره بازارشان را تا روستاها ببرند.
وی عدم دسترسی به بازارهای بزرگ و توزیع نامناسب را یکی از مشکلات تولید در روستاها و نیز توسط محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار دانست و افزود: شرکت پست آماده فروش و توزیع کالا و محصولات به سراسر کشور و نیز دریافت پول کالا به صورت آنلاین است.
مدیرکل شرکت پست آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد ۸۰۶ دفتر آی سی تی و ۹۰ نمایندگی پستی در روستاهای استان، خدمات دهی به روستاییان را جزو برنامه های سال جاری برشمرد و خاطرنشان کرد: آماده عقد قرارداد با روستاییان به منظور انجام خدمات نیابتی هستیم و به نیابت از روستاییان می توانیم محصولات بومی و استراتژیک آنها را در سراسر کشور به فروش برسانیم.
پوربزرگ از ایجاد هاب پنجم پستی شمال غرب به مرکزیت تبریز خبر دا د و گفت: پیش از این تهران تنها قطب پستی کشور بود و مراسلات ابتدا به آنجا ارسال و از آنجا به سراسر کشور توریع می شد، اما در راستای تمرکززدایی، تبریز قطب پستی شمال غرب برای استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل تعیین شد.
وی تسریع در ارسال مرسوله، بهبود کیفیت و دقت و امنیت را از جمله مزایای این طرح اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح مرسولات ما به استان های اصفهان، همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی و اردبیل به طور مستقیم از تبریز انجام می شود و همچنین از مزایای این طرح اشتغالزایی برای ۱۵۰ نفر،می باشد.
پوربزرگ با بیان اینکه تحریم ها هیچ تاثیری بر مبادلات پستی ما نداشته است، خاطرنشان کرد: ما با ۱۹۲ کشور مبادله پستی هوایی داریم.
وی با بیان اینکه ایران مبتکر پست است و قدمت آن به سه هزار سال می رسد، بر گسترش استفاده از فرهنگ پست توسط مردم تاکید کرد و گفت: در کشورهای پیشرفته حتی غذای گرم را نیز با پست ارسال می کنند اما در کشور ما پست هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.
انتهای پیام/
جابجایی بیش از پنج میلیون مرسوله توسط پست آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار