استاندار اردبیل؛

مدارس اردبیل به مدت دو هفته تعطیل شد

1399/07/16 - 15:46 - کد خبر: 28538 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل از تعطیلی دو هفته‌ای مدارس استان اردبیل خبر داد.

به گزارش نصر، اکبر بهنام‌جو بعدازظهر امروز در  جلسه کمیته نظارت و پیگیری ستاد مدیریت کنترل ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در استان اردبیل و با تصمیم ستاد مدیریت کنترل بیماری کرونا، کلیه مدارس از روز شنبه به ‌مدت 2 هفته تعطیل می‌شوند.
وی با بیان اینکه در بررسی‌های هفته اخیر متاسفانه آمار مبتلایان سرپایی در سنین زیر 18 سال در حال افزایش است، افزود: از زمان برگزاری کلاس‌ها دانش‌آموزان حضور حداقلی در کلاس‌ها داشتند اما  طبق گزارش در طول 4 هفته گذشته، میانگین حضور آن‌ها از 85 درصد به 45 درصد کاهش یافته است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه اینکه پس از 2 هفته مجدداً درباره نحوه تشکیل کلاس‌ها تصمیم‌گیری می‌شود، تصریح کرد: در این دو هفته کلیه کلاس‌های دانش‌آموزان  به‌صورت غیرحضوری با برنامه شاد انجام می‌شود اما با توجه به اهمیت حضور دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی در کلاس‌ها باید زمینه حضور با فاصله‌گذاری بیشتر بعد از 2 هفته فراهم شود تا افت تحصیلی در طول سال ملموس نباشد.
کرونا 7 میلیارد تومان به ورزش استان بوشهر خسارت وارد کرد
بهنام‌جو بیان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.
وی  با اشاره به استفاده 70 درصد از مردم این استان از ماسک افزود: مصرف‌کنندگان باید از تولیدکنندگان ماسک با کیفیت مناسب از استان خریداری کنند و فرهنگ استفاده از ماسک و تاثیر آن در پیشگیری از این بیماری باید به‌صورت گسترده اطلاع‌رسانی شود.
انتهای‌پیام/
مدارس اردبیل به مدت دو هفته تعطیل شد خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار