سعید خطیب‌زاده:

آماده گسترش همکاری رسانه‌ای با روسیه هستیم

1399/07/15 - 16:58 - کد خبر: 28481 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه همکاری فکری و رسانه‌ای میان ایران و روسیه برای مقابله با توطئه‌های رسانه های آمریکایی مهم است، گفت: آماده گسترش همکاری رسانه‌ای با روسیه هستیم.

به گزارش نصر، سومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه به میزبانی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه‌شنبه بعدازظهر در تهران برگزار شد. این نشست به دلیل شرایط شیوع کرونا، به‌صورت وبینار و با سخنرانی آنلاین (برخط) شماری از سیاست‌گزاران و مدیران رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه برگزار شد.
سخنگوی وزارت خارجه در این نشست گفت: در شرایطی گردهم آمدیم که جهان در حال تغییر و ویروس کرونا ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی جهان را تحت تاثیر قرار داده است.
سعید خطیب زاده با اشاره به برگزاری نشست مزبور به شیوه وبینار تصریح کرد: همین نشست امروز حاکی از تغییری است که کرونا بر همه پدیده ها گذاشته است. در این دنیای در حال تغییر محور شرق از نظر سیاسی و اقتصادی محور مهمی است و تهران و مسکو در این محور نقش مهمی دارند.
وی، توطئه های رسانه های آمریکا و روابط استراتژیک تهران-مسکو  را یادآور شد و افزود: همکاری فکری و رسانه ای میان ایران و روسیه برای مقابله با توطئه های رسانه های آمریکایی مهم است.
سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه اخبار جعلی فضای رسانه ای دو کشور را تحت تاثیر قرار داده، خاطرنشان کرد: در بعد دیپلماسی عمومی، تصویر دو کشور برای نخبگان مهم است و وزارت امور خارجه آمادگی دارد با همکاری طرف روس برای تعمیق همکاری ها تلاش کند.
انتهای پیام/
آماده گسترش همکاری رسانه‌ای با روسیه هستیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار