رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد؛

افزایش ابتلا به کرونا در سنین زیر ۱۸ سال در آذربایجان شرقی

1399/07/15 - 13:30 - کد خبر: 28462 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش ابتلا به کرونا در سنین زیر ۱۸ سال در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش نصر، محمدحسین صومی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در تبریز گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان ارائه کرد و گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان به شدت در حال افزایش است و از نظر تعداد جان‌باختگان در نقطه اوج قرار داریم.
وی افزود: شهرهای اهر، بناب و تبریز از نظر تجمعی دارای بیشترین مبتلایان هستند و در طول هفته گذشته نیز شهرهای مراغه، آذرشهر، اهر، عجب‌شیر و تبریز بیشترین موارد ابتلاء را ثبت کرده‌اند.
وی با اشاره به میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، گفت: کمترین میزان رعایت شیوه‌نامه‌ها در نانوایی‌ها با ۷۸ درصد رعایت است، اما مشکل اصلی، عدم استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله‌گذاری است.
صومی از افزایش ابتلاء به کرونا در سنین زیر ۱۸ سال خبر داد و گفت: در یک ماه گذشته به ازای هر یکصد هزار نفر ۲۰ نفر مبتلای زیر ۱۸ سال ثبت شده است و با توجه به تعطیلی مدارس در این مدت، باید مسائل فرهنگی و عدم رعایت شیوه‌نامه‌ها را عامل اصلی این موضوع دانست.
وی با اشاره به ایجاد برخی محدودیت‌ها در استان، گفت: آذربایجان شرقی در هفته گذشته ششمین استان گرفتار از نظر تعداد مبتلایان بود، اما در هفته جاری به رتبه هشتم رسید که نشان‌دهنده تأثیرگذاری این محدودیت‌ها بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواستار نظارت جدی دستگاه‌های مسئول بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه شد و گفت: جامعه باید به این باور برسد که با یک مشکل جدی و ناشناخته روبه‌رو هستیم و باید پیشگیری از انتقال بیماری را جدی بگیریم.
وی با بیان اینکه هرگونه فعالیت اجتماعی غیرضروری در انتقال بیماری مؤثر است، افزود: وضعیت استان در حال حاضر مساعد نیست و تنها راه بهبود این وضعیت، پیشگیری از انتقال بیماری است.
صومی همچنین بر لزوم همکاری همه مراکز درمانی با دانشگاه علوم پزشکی تأکید کرد و گفت: بیمارستان‌های خصوصی موظفند ۲۰ درصد از ظرفیت بستری خود را به بیماران کرونا اختصاص دهند و دانشگاه علوم پزشکی نیز به دنبال ایجاد ظرفیت‌های جدید است.
در این جلسه که با حضور فرمانداران استان به صورت ارتباط تصویری برگزار شد، تعدادی از مسئولان استان نیز به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص راهکارهای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و ایجاد محدودیت در فعالیت‌های اجتماعی پرداختند.
همچنین با تصویب اعضای ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، استفاده از ماسک از امروز در استان اجباری شد و با کسانی که این موضوع را رعایت نکنند طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برخورد خواهد شد.
تداوم ممنوعیت حضور دانش‌آموزان در مدارس تا پایان مهر، تداوم ممنوعیت برگزاری مراسم در آرامستان‌ها و اتراق در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، ممنوعیت برگزاری مراسم در ایام اربعین و انجام اقدامات فرهنگی و هشدار دهی عمومی نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط شهرداری از دیگر مصوبات این جلسه بود.
انتهای پیام/
افزایش ابتلا به کرونا در سنین زیر ۱۸ سال در آذربایجان شرقی خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار