شهردار زنجان؛

خاکسپاری اموات در زنجان تنها با حضور بستگان درجه یک برگزار می‌شود

1399/07/14 - 12:00 - کد خبر: 28368 نسخه چاپی

نصر: شهردار زنجان گفت: هم‌اکنون شهر زنجان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و بر این اساس علاوه بر تعطیلی زیارت اهل قبور، مراسم تدفین و خاکسپاری فقط با حضور بستگان درجه یک اموات برگزار می‌شود.

به گزارش نصر، حبیب ملایی یگانه شامگاه یکشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در خصوص لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی افزود: برگزاری مراسم تشییع و تدفین در بهشت زهرا(س) زنجان برای تمامی درگذشتگان فقط با حضور بستگان درجه یک به تعداد حداکثر ۱۰ نفر انجام می شود و طبق این مصوبه از حضور سایر بستگان و آشنایان متوفی جلوگیری خواهد شد.   
وی یادآوری کرد: همچنین تمامی آرامستان‌ها تا اطلاع ثانوی برای زیارت اهل قبور و برگزاری هرگونه مراسم یادبود و ترحیم تعطیل است.  
به گفته یگانه، پیرو مصوبه ستاد شهرستانی و استانی جلساتی با فرماندار و رییس مرکز بهداشت شهرستان برگزار سپس بازدیدی از آرامستان شهر انجام و نسبت به انسداد مسیر ورودی آرامستان تصمیم گیری شد.
وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از حضور مردم در آرامستان شهر بنرهایی نصب و هشدارهای لازم داده شده است، اضافه کرد: طبق هماهمگی‌های انجام گرفته از طریق فضای مجازی تبلیغات محیطی در مسیرهای منتهی به آرامستان مبنی بر تعطیلی این مکان و موارد دیگر اطلاع رسانی شده است.
یگانه افزود: متاسفانه روز جمعه گذشته به دلیل تجمع بیش از حد مردم در آرامستان شهر با عوامل شهرداری درگیری ایجاد شد که به نوبه خود مشکلاتی را ایجاد کرد که طبق بازدید  مسوولان درخواست شد تا حضور نیروی انتظامی در این محل پررنگ تر باشد.
وی اظهار داشت: با توجه به تالم روحی مراجعه کنندگان در آرامستان شهر و با اطلاع رسانی انجام گرفته، امیدواریم  حضور کم تعداد مردم به رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی منجر شود.
 این مسؤول خاطرنشان کرد: از  عموم مردم خواسته شده، برای حفظ سلامتی خود و نیز به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از تردد به بهشت زهرا (س) و سایر آرامستان‌های استان پرهیز کنند.
انتهای پیام/
خاکسپاری اموات در زنجان تنها با حضور بستگان درجه یک برگزار می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار