شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی در مراسمی صبح دیروز بصورت رسمی افتتاح شد:

بر مدار تحول، در مسیر تحول/ مطالبه گری لشگر جوانان در شبکه ناظران انقلاب اسلامی

1399/07/13 - 19:22 - کد خبر: 28326 نسخه چاپی

نصر: دبیر جمعیت شبکه ناظران اسلامی استان، گفت: تصمیم گرفتیم تا با تشکیل این شبکه، تداعی‌گر حضور موثر جوانان انقلابی در دهه اول انقلاب و دفاع مقدس باشیم و تحولی اساسی را در کشور بایاری نمایندگان انقلابی رقم بزنیم.

به گزارش نصر، روز گذشته شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با هدف پیگیری مشکلات مردم از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام موجودیت کرد.
"رضا موسایی" دبیر جمعیت شبکه ناظران اسلامی در استان، گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، پیگیری مسیرافتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی را بر عهده  جوانان قرار دادند و فرمودند که برای اجرای عدالت و مبارزه با تبعیض، چشم امیدشان به جوانان است.
 
 
وی ادامه داد: هر جوان مسلمان و انقلابی وظیفه دارد تا با شناخت نکات مدنظر رهبر انقلاب، به سمت عملیاتی سازی آنها حرکت کند و عملیاتی سازی فرمایش‌ها و انتظارهای ولی جامعه، لزوما نیازمند شغل و پست‌های سازمانی، دولتی یا حاکمیتی نیست، جوانان باید در نظر داشته باشند بدون پست و مقام نیز می‌توانند در هر جایگاهی تاثیرگذاری خود را داشته باشند.
موسایی گفت: از طرف دیگر ترکیب نمایندگان مجلس یازدهم متشکل از جوانان پرانگیزه، باایمان، پرتوان، تحصیل کرده و کارآمد در کنار شماری از مدیران انقلابی و دارای سوابق اجرایی و نیز گروهی از پیشکسوتان دارای سوابق نمایندگی مجلس، بارقه امیدی را در دل مردم، به‌ویژه جوانان حزب اللهی به منظور ایجاد یک تحول چشم گیر در مجلس شورای اسلامی و به تبع آن در حوزه‌های اقتصاد و معیشت مردم، فرهنگ، عدالت و سایر حوزه ها ایجاد کرد.
 

دبیر جمعیت شبکه ناظران اسلامی در آذربایجان شرقی، افزود: با توجه به این که رییس مجلس در نخستین نطق خود، اشاره ای  به سفرهای استانی نمایندگان، هیات رییسه و شخص رییس مجلس به منظور بررسی و حل معضلات استانی و شهرستانی با محوریت نمایندگان مجلس داشتند، جمعی از جوانان و دانشجویان که دل در گرو ارزش های انقلاب اسلامی دارند بنا بر وظیفه دینی و انقلابی و عملیاتی سازی انتظار مقام عظمای ولایت از جوانان، با تشکیل شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی، به یاری نخستین مجلس گام دوم انقلاب در راستای حل معضلات منطقه ای آمده و در حد توان خود، قدمی در راستای حل مشکلات مردم و خدمت به انقلاب اسلامی بر داریم.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی خودشان به مناسبت سی و یکمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)، اشاره خاصی به کلید واژه تحول داشتند و امام(ره) را امام تحول خطاب کردند و یکی از حوزه‌های ایجاد تحول از سوی حضرت امام(ره) را تحول در نگاه به نسل جوان و بها دادن به آنها در دهه اول انقلاب و دفاع مقدس عنوان کردند.
وی گفت: ما نیز تصمیم گرفتیم تا با تشکیل این شبکه، تداعی‌گر حضور موثر جوانان انقلابی در دهه اول انقلاب و دفاع مقدس باشیم و تحولی اساسی را در کشور بایاری نمایندگان انقلابی رقم بزنیم.
موسایی در ادامه تاکید کرد: جمعیت شبکه بر مدار تحول، هیچ گونه ارتباط سازمانی با هیچ یک از چهره‌های سیاسی کشور ندارد و کاملا خودجوش و مردمی حرکت کنیم.
وی درباره بودجه جمعیت شبکه ناظران هم گفت: بودجه این جمعیت از خیرین انقلابی و کاملا شخصی تامین می‌شود.
موسایی درباره شیوه کار جمعیت در استان آذربایجان شرقی گفت: در ابتدا ما در هر شهرستان، یک دبیر شهرستانی انتخاب می‌کنیم و  دبیر هر شهرستان موظف است حداکثر به مدت ۲ هفته، شورای شهرستان را به دبیر استان معرفی کند، یعنی در تمام شهرستان ها دغدغه های مردم برای ما مدنظر است.
موسایی افزود: در مرحله دوم، شورای استانی متشکل از دبیر و دبیران شهرستانی استان مربوطه، تشکیل جلسه داده و معضلات، راهکارها و پیشنهاد های استانی و شهرستانی را با اولویت معضلات سطح استانی (در مرحله اول، سه معضل اصلی در هر استان)، بررسی کرده و به مرکز گزارش می‌دهند.
دبیر جمعیت شبکه ناظران در آذربایجان شرقی گفت: پس از کار کارشناسی و بررسی معضلات و راهکار ها، طرحی تنظیم خواهد شد و به نمایندگان استان و شهرستان مربوطه ارائه خواهد شد و ما تا لحظه آخر مسائل مطرح شده را از نمایندگان پیگیری خواهیم کرد و گزارش عملکرد هر مسوول و نماینده را به سمع و نظر مردم خواهیم رساند. چرا که وظیفه مسوولان و نمایندگان رسیدگی به این مسائل است و ما هر گونه تخطی از وظیفه قانونی و شرعی را از طریق رسانه ها به اطلاع مردم خواهیم رساند.
وی در پایان تاکید کرد: از تمامی جوانان دغدغه مند استان دعوت می کنیم تا با ثبت نام در سامانه برمدار تحول به آدرس www.madartahavol.ir  ما را در شناسایی هر چه بهتر معضلات استانی و شهرستانی یاری دهند و دست همکاری خود را به سوی تمامی گروه های جهادی و تشکل های دغدغه مند بلند می کنیم.
انتهای پیام/
بر مدار تحول، در مسیر تحول/ مطالبه گری لشگر جوانان در شبکه ناظران انقلاب اسلامی محمدرضا اخگرگداز

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار