امام جمعه تبریز:

افزایش خانواده های تک فرزند یا خانواده های بی فرزند نگران کننده است/ آمار طلاق در خانواده های تک فرزند بیشتر است

1399/07/13 - 14:36 - کد خبر: 28317 نسخه چاپی

نصر: امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمار طلاق در خانواده های تک فرزند بیشتر از خانواده های چند فرزند است، گفت: رغبت مادر به گرفتن طلاق در صورتی که به هر دلیل به دنبال طلاق است کمتر است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم  در ادامه سلسه مباحث جنگ جمعیتی استکبار علیه ایران اسلامی، این جنگ را خطرناک تر دانست و  اظهار داشت: خبرها و گزارش های متقن داریم که کشور به سرعت به سمت پیری حرکت می  کند و سال  های آینده کشور جز پیرترین کشورها خواهد بود.
امام جمعه تبریز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه مسائل خانواده و ایجاد تحول در آن گفت: بدون تردید کاهش جمعیت در سه مقطع زمانی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت آسیب هایی را در بر خواهد داشت و این آسیب ها در سه سطح فردی، خانوادگی و اجتماعی و در عرصه های سبک زندگی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی خودش را نشان خواهد داد.
وی با بیان اینکه آثار این آسیب ها زمانی ظاهر خواهد شد که هیچ گونه علاجی برای آن متصور نیست، اظهار داشت: محروم بودن از مشورت، محروم بودن از دوست و رفیقی که جزئی از خانواده اوست، ضعف در انجام کار گروهی، ضعف در برقراری ارتباط با جامعه و در نتیجه ضعف در مدیریت زندگی، ضعف در مهار اختلاف نظرها، اختلاف سلیقه ها، ضعف در یادگیری و مواردی از این قبیل تنها بخشی از آسیب هایی است که گربیان کودکان خانواده های تک فرزند را در حال حاضر و در آینده خواهد گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: می توانیم ادعا کنیم جامعه رفته رفته با نیروهای جوانی روبه رو می شود که دوران کودکی و نوجوانی خود را به خوبی نگذرانده و از مهارت های فردی و اجتماعی کمتری برخوردارند و بیشتر اوقات کودکی و بلوغ خود را در تنهایی و در فضاهایی مانند فضای مجازی گذرانده اند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمار طلاق در خانواده های تک فرزند بیشتر از خانواده های چند فرزند است، گفت: رغبت مادر به گرفتن طلاق در صورتی که به هر دلیل به دنبال طلاق است کمتر است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: از سوی دیگر در خانواده های تک فرزند با انسجام عاطفی کم، سست و با افراط و تفریط همراهند و این باعث می شود در جامعه با آسیب هایی طرف باشیم که جامعه را رفته رفته آماده پذیرش تمام تهدیدهای فرهنگی و سپس تهدیدهای امنیتی میکند.
وی ادامه داد: تمام آسیب هایی که در سطح فرد و خانواده مطرح می شود در این مرحله موجب چالش های عظیم تری می شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: به ادعای مسئولان وزارت بهداشت و درمان برنامه های تنظیم خانواده اگر به مدت ربع قرن در کشوری مستمر اجرا شود در آن کشور در بلند مدت دچار تغییرات اساسی در فرهنگ و شیوه زندگی مردم می شود.
امام جمعه تبریز با یادآوری اجرای 21 ساله برنامه های تنظیم خانواده در کشور گفت: اکنون شاهد هستیم که نرخ باوری بسیار پایین تر از حد جانشینی شده که معنای دیگر این سخن افزایش خانواده های تک فرزند یا خانواده های بی فرزند است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر توجه جدی به این موضوع گفت: جامعه ما خصوصاً جوانان ما باید به فرزند آوری روی بیاورند تا ما در آینده دچار پیری جمعیت در کشور نباشیم.
انتهای پیام/
افزایش خانواده های تک فرزند یا خانواده های بی فرزند نگران کننده است/ آمار طلاق در خانواده های تک فرزند بیشتر است خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار