نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مطرح کرد:

ضرورت جلوگیری از خام فروشی در راستای تحقق جهش تولید

1399/07/13 - 13:27 - کد خبر: 28308 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: برای رونق و جهش تولید باید از خام فروشی مواد مختلف معدنی که در حقیقت ثروت کشور هستند، جلوگیری کرد و با ایجاد کارخانه‌های فرآوری، زمینه ساز اشتغال جوانان شد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران، با تاکید بر تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: خام‌فروشی و صادرات کنسانتره مس از سونگون و دیگر مواد معدنی از استان به دیگر کشورها باعث از بین رفتن فرصت‌های اقتصادی در استان می‌شود.

وی با بیان این‌که باید با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز، احداث کارخانه ذوب در ورزقان تسریع شود، اضافه کرد: با یک برنامه‌ریزی اصولی و کارآمد و ایجاد صنایع پایین دستی می‌توانیم صنعت مس را در کشور توسعه داده و اقتصاد ملی را از وابستگی به نفت نجات دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: رویکرد صادرات محوری در سونگون، یکی از بهترین سیاست‌های اتخاذی است که باید استمرار داشته باشد.

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان، وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین الزامات اقتصاد مقاومتی توجه به معادن و ذخایر خدادادی و همچنین پرهیز از خام فروشی است.
انتهای پیام/
ضرورت جلوگیری از خام فروشی در راستای تحقق جهش تولید خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار