رییس کمیته ملی المپیک؛

به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند/ نیاز به دو میلیون دلار ارز برای المپیک داریم

1399/07/12 - 15:30 - کد خبر: 28244 نسخه چاپی

نصر: رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به فشارهای سنگین وارد شده به ورزش ایران از سوی دشمنان، تصریح کرد: آن ها به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند.

به گزارش نصر، در نشستی با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر ورزش و جوانان و جمعی از روسای فدراسیون های ورزشی که در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، رضا صالحی امیری با اشاره به اینکه اگر بنا است اتفاقی در کشور در حوزه فدراسیون های ورزشی رخ دهد باید اختیارات و مسئولیت‌ها همراه شوند، اظهار کرد: نیازمند اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی هستیم که به شورای نگهبان رفته اما متوقف شده است.
وی ادامه داد: باید تغییر ساختار ورزش کشور را در دستور کار قرار دهیم چرا که با چرخه معیوبی مواجه هستیم و باید این وضعیت را اصلاح کنیم.
رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به فشار بی امان تحریم و کرونا بر ورزش کشور، گفت: به دلیل محدودیت ها همه بحث های مرتبط با ورزش در اتاق های در بسته انجام می شود و امکان بازنمایی فشار وارده به ورزش کشور عملا وجود ندارد. باید بگوییم دشمنان به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند تا ظرفیتی را که امکان ساز شادی و نشاط در جامعه است را از بین ببرند.
صالحی امیری افزود: علاوه بر این با محدودیت جدی منابع، امکانات و سخت افزار مواجه هستیم و تغییر نرخ ارز فشار سنگینی را به وزارت ورزش، کمیته ملی ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی وارد کرده است.
وی با اعلام نیاز به ۱.۵ تا ۲ میلیون دلار ارز برای حضور در المپیک، اعلام کرد: سال گذشته ۵۰۰ هزار دلار تامین کردیم و در سال جاری نیز باید حدود یک میلیون دلار خریداری کنیم و این در حالی است که قیمت ارز پنج برابر شده است.
انتهای پیام/
به دنبال تعلیق ورزش ایران هستند/ نیاز به دو میلیون دلار ارز برای المپیک داریم خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار