وزیر راه و شهرسازی؛

هیچ بلیطی برای پرواز به عراق در ایام اربعین فروخته نمی شود

1399/07/10 - 12:00 - کد خبر: 28122 نسخه چاپی

نصر: وزیر راه و شهرسازی در واکنش به اعلام دولت عراق مبنی بر امکان فروش یک هزار و ۵۰۰ بلیط برای زائران اربعین حسینی گفت: هیچ بلیطی برای پرواز به عراق در ایام اربعین فروخته نمی شود.

به گزارش نصر، محمد اسلامی صبح پنجشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از ️ایمن سازی و بهسازی کمربندی دوم تهران که با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و جمع دیگری از مسئولان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز مرحله سوم پایش کیفیت روسازی راه‌های کشور در سامانه «پی. ام. اس» آغاز شد، این سامانه کمک می‌کند، که ما به صورت یکپارچه کلیه مسیرهای راه‌های اصلی و فرعی کشور را فیلمبرداری و عکسبرداری کنیم و کیفیت آن را در وضعیت موجود ضبط کرده و برنامه اجرای نگهداری و بهره برداری از راه‌ها بر اساس داده‌های سامانه پایه گذاری کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما در استان تهران به دلیل حجم بالای تردد یک کار جهادی را در ماه‌های گذشته آغاز کردیم و امروز هفت پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان افتتاح شد، که به غیر یک تقاطع غیر همسطح که در شهرقدس از قبل آغاز شده و امروز افتتاح شد، مابقی پروژه‌ها در همین ماه‌های اخیر انجام شده و امیدواریم امکان تردد ایمن از راه‌ها برای مردم عزیز فراهم شود.
وی تکمیل آزادراه کنارگذر جنوبی را از دیگر برنامه‌های راهداری در استان تهران دانست و گفت: این آزادراه به طول ۱۵۷ کیلومتر در پاییز امسال با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود، این آزادراه بار سنگینی را از اتوبان تهران- کرج- قزوین و همچنین جاده امام رضا (ع) و آزادگان در تهران بر می‌دارد و کریدور ترانزیتی بین المللی از آبیک تا گرمسار را بر دوش می‌کشد.
اسلامی سپس به اعلام دولت عراق برای فراهم شدن امکان فروش یک هزار و ۵۰۰ بلیط برای مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: تدبیر ایران و مصوبه ستاد ملی کرونا بر این اصل استوار است، که مراسم اربعین برگزار نمی‌شود، لذا نه بلیطی فروخته می‌شود و نه پروازی خواهیم داشت و اگر هم پروازی باشد، برای ترددهای بین دو دولت است و هیچ برنامه پرواز و بلیط فروشی نداریم.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص انتقاداتی که به روشنایی برخی از اتوبان‌های اطراف تهران وجود دارد، نیز گفت: الزاماً اتوبان‌ها به روشنایی نیاز ندارند، ایمنی آنها مطابق استاندارد مهم است، مهم جلوگیری از تداخل ترافیکی و ایجاد تردد ایمن است، که ما با پلیس راهور ۲۵۷ نقطه‌ای که لازم الاقدام برای ایمن سازی و انجام کارهای فیزیکی بوده است، را از سال گذشته اقدام به ایمن سازی کردیم و در حال حاضر ۱۴۷ نقطه از این ۲۵۷ تا ایمن سازی شده است و مابقی موارد نیز در دست اقدام است، که ۶۰ نقطه تا پایان سال انجام می‌شود.
وی در خصوص عوارض آزادراه‌ها نیز گفت: تا پایان سال دریافت عوارض هشت آزادراه الکترونیکی می‌شود و از گرفتن عوارض به صورت نقدی خودداری می‌شود.
انتهای پیام/
هیچ بلیطی برای پرواز به عراق در ایام اربعین فروخته نمی شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار